Kripto Yatırımcıları Heyecanlı: Tesla’dan Bu 2 Coin İçin Hamle!

Kripto Yatırımcıları Heyecanlı: Tesla’dan Bu 2 Coin İçin Hamle!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Kripto Yatırımcıları Heyecanlı: Tesla’dan Bu 2 Coin İçin Hamle!

Elektrikli araba devi Tesla, dün gece açıkladığı bilançosu ile kripto paralara güvenmeye devam ettiğini doğruladı. Bu esnada, Tesla’nın ödemelerle ilgili kaynak kodunda iki coin’in isminin yer alması heyecana neden oluyor.

Tesla’nın kaynak kodundan bu 2 kripto para çıktı

Tesla’nın ödeme seçenekleri olarak Bitcoin (BTC) ve Dogecoin’i (DOGE) entegre etmek üzere olduğuna dair söylentiler yaygınlaşıyor. Bununla birlikte, kodlar daha yakından incelendiğinde, Bitcoin ve Dogecoin’in Ocak 2023 üzere erken bir tarihte kaynak kodunda esasen mevcut olduğu ortaya çıktı. Ayrıyeten, Tesla grubunun Bitcoin ile ödeme seçeneğini sonlandırdıklarında bu kodu kaldırmadığı tespit edildi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Kripto Yatırımcıları Heyecanlı: Tesla’dan Bu 2 Coin İçin Hamle! 1

Tesla kripto rezervlerini müdafaayı tercih ediyor

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, Tesla’nın bilançosundaki kripto rezervleri sabit kaldı. Dün açıklanan şirketin 2. Çeyrek mali raporu, 184 milyon dolar kıymetinde kripto tutmaya devam ettiğini gösterdi. Lakin kriptoda gerçekleşmemiş karların kaydedilmesini yasaklayan muhasebe kuralları nedeniyle biraz sakinlik içinde olmasına karşın, ikinci çeyrekte %7’lik fiyat artışına karşın Bitcoin rezervlerini sabit kalmasına neden oldu.

İlginç bir formda, Şubat 2021’de Tesla 1,5 milyar dolar pahasında Bitcoin satın almıştı. Hatta bunu bir ödeme seçeneği olarak destekleme planlarını açıklamıştı. Lakin Musk daha sonra çevresel korkular nedeniyle kararını geri aldı. Akabinde şirket, 2022’nin ikinci çeyreğinde Bitcoin varlıklarının yaklaşık %75’ini sattı. Musk bunu şirketin genel likiditesi ile ilgili kaygılarıyla haklı çıkardı.

Yatırımcılar son haberlere nasıl reaksiyon veriyor?

Glassnode geçtiğimiz günlerde, Bitcoin’in kayda bedel bir sermaye akışı yaşadığını ortaya koyan bir gönderi paylaştı. Şu anda, Realized Cap şaşırtan bir halde 394 milyar doları aştı. Bu da 2023 boyunca Bitcoin’e dengeli bir sermaye akışı olduğunu gösteriyor.

Realized Cap’teki bu yükseliş eğilimi, kripto paraların genel olarak daha yüksek fiyatlarla el değiştirdiğini gösteriyor. Bu da bu yıl Bitcoin için yeni talepte mütevazı bir artış manasına geliyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Kripto Yatırımcıları Heyecanlı: Tesla’dan Bu 2 Coin İçin Hamle! 2

Ayı piyasaları sırasında, yatırımcılar kayıplarını hafifletmeye çalışırken, Bitcoin tipik olarak değerli sermaye çıkışlarına şahit olur. Lakin mevcut senaryo, sermaye akışına işaret ediyor. En eski ve en yaygın olarak gözlemlenen on-chain metriklerden biri olan Realized Cap, Bitcoin’e gerçek sermaye girişlerini pahalandırmak için güçlü bir araçtır. Genişletilmiş sermaye akışı göz önüne alındığında, bizi bu varlığın karlılığını düşünmeye sevk ediyor.

BTC fiyatı ne durumda?

Bitcoin son vakitlerde istikrarsız bir eğilim sergiliyor. Son birkaç gün içinde 30.000 dolar fiyat aralığında geziniyor. Şaşırtan bir formda, istikrar sergileyerek bu aralığı muvaffakiyetle tuttu.

Ulaş Utku Bozdoğan: Kripto Yatırımcıları Heyecanlı: Tesla’dan Bu 2 Coin İçin Hamle! 3

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap