Kripto Yatırımcıları Dikkat! Elon Musk Bu Kere Üzebilir

Kripto Yatırımcıları Dikkat! Elon Musk Bu Kere Üzebilir

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Kripto Yatırımcıları Dikkat! Elon Musk Bu Kere Üzebilir

Kripto para dünyasında pek çok projeyle müsabakaya devam ediyoruz. Kimi vakit projelerin farklı taraflarını görmeye çalışıyoruz. Kimi vakit ise projeler kendilerini reklamlarla tanıtıyor. Bu dünyada yer alırken bazen de gündem olan ve konuşulmaya devam eden mevzuların karşımıza token halinde sunulduğunu görüyoruz. Artık bu türlü bir haber ile karşınızdayız. Ayrıntılara bakalım.

Facebook reklam gösterimiyle kripto yatırımcıları üzebilir

Elon Musk Twitter’ı satın aldıktan sonra bildiğiniz üzere ismini X olarak değiştirdi. Musk’ın aslında bir X takıntısının olduğunu görüyoruz. Öteki taraftan X ismine yönelik olarak son vakitlerde ortaya çıkan dolandırıcılık faaliyetleri de kelam konusu. Artık bu türlü bir faaliyet Facebook reklamlarında göze çarpmaya başladı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Kripto Yatırımcıları Dikkat! Elon Musk Bu Kere Üzebilir 1

Facebook “X Token” ismi altında dolandırıcılık emelli bir kripto para ünitesinin reklamını yapıyor. Yatırımcıların bu mevzuya bilhassa dikkat etmeleri gerekiyor. Aksi takdirde dolandırıcılık faaliyetinden dolayı milyonlarını kaybetmeleri kelam konusu olabiliyor. Bilhassa scam projeler olarak isimlendirilen bu projeler kendilerini Facebook üzere platformlar aracılığıyla tanıtıyorlar. Yatırımcının paralarını alıp sonra da gözden kayboluyorlar.

X Token ismine dikkat

Biz de btcpiyasasi.com olarak kripto para yatırımcılarını bu cins reklamlara karşı uyarmak istedik. Dolandırıcılık odaklı bu cins reklamların yalnızca Facebook platformunda olmadığına da dikkat çekelim. Misal dolandırıcılık faaliyetlerin yeni ismiyle X platformunda yani twitter’da ziyadesiyle bulunduğu da hepimizin malumu.

Ulaş Utku Bozdoğan: Kripto Yatırımcıları Dikkat! Elon Musk Bu Kere Üzebilir 2

Bitcoin ve altcoin dünyasında Elon Musk tesirini çok düzgün bilen makûs niyetli şahısların bu çeşit bir adımı attıkları hepimizin malumu. Finansal okur müelliflik konusu değerli olduğu için bu tıp projeler hakkında kripto para yatırımcıları kesinlikle kendi araştırmalarını yapmalılar.

Kötü olan kripto paralar değil

Finansal dünyada makûs niyetli beşerler her vakit bulunabiliyor. Burada dikkat edilmesi gereken nokta ayrımın yapılması. Makus olan kripto paralar değil, berbat olan insanın ne niyetle orada olduğu. Bilhassa bireyler dikkat etmedikleri vakit dolandırıcılık faaliyetleri oluyor. Sonrasında ise Bitcoin ve altcoinler suçlanmaya başlıyor. Kripto paraların berbata kullanımının her vakit olabileceğini unutmamak gerekiyor.

Kripto paraları suçlamak yerine insan denen muammaya bakmak kafidir. Niyet berbat ise kripto para yatırımcılarının odaklanması gereken nokta projelere girilmemesidir. Bireylerin ahlaksızlığını kripto paralara mal etmek elbette gerçek bir yaklaşım değil. Sonuç olarak kripto para yatırımcılarını Facebook’ta dönen X token reklamlarına karşı uyarmak istedik. Artık yatırımcılar piyasadaki bu olumsuzluğu güzel değerlendirip ona nazaran ataklarını yapabilirler.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap