Kripto Varlık Yönetim Devi, Kendi Rekorunu Kırdı

Kripto Varlık Yönetim Devi, Kendi Rekorunu Kırdı

Paylaş
Kripto Varlık Yönetim Devi, Kendi Rekorunu Kırdı

Kripto varlık yönetimi devi Grayscale Investment, 2019 yılında yatırımcılardan 600 milyon dolardan fazla para topladığını açıkladı.

2019 Dijital Varlık Yatırım Raporu

Grayscale’in kamuoyuyla paylaştığı son rapor olan “2019 Dijital Varlık Yatırım Raporu’na” göre, şirket geçen yıl 607.7 milyon dolar yatırım toplayarak 2013-2018 arasındaki toplam tutarı aştı ve toplanan yatırım miktarı 1.17 milyar dolara ulaşmış oldu.

Yapılan açıklamalara göre özellikle üçüncü ve dördüncü çeyreklerde Grayscale Investment üç ayda bir arka arkaya 225 milyon doların üzerinde yatırım gördü. Bunun yanında Bitcoin güven fonunun da ilk çeyrekte 193.8 milyon dolar getirdiği yapılan açıklamalar arasında yer aldı.

Öte yandan rapora göre, varlık yöneticisi 2019 yılında yatırımcı tabanını  24 oranında genişletti ve yeni müşterilerin toplam yatırımın 146.9 milyon dolarını oluşturduğu belirtildi. Bunun yanında tüm Grayscale Investment müşterilerinin %36’sının şirketin birden fazla ürününe yatırım yaptığı da özellikle belirtiliyor.

Kurumsal Yatırımcılar

Ayrıca raporda kurumsal yatırımcıların ilgi derecesi de gösterildi. 2019’da Grayscale’in toplam yatırım rakamının %71’i kurumlardan (öncelikle de hedge fonlardan) geldi. 2018 yılında ise bu oran %66’ydı. Dolayısıyla bu konuda istikrarlı bir artış elde edildiği rahatlıkla ifade edebilir.

Bir Grayscale sözcüsü The Block’a yaptığı açıklamalarda, “En büyük dijital para birimi varlık yöneticisi olarak, rakamlarımızın daha geniş piyasa duyarlılığının ve dijital para birimine kurumsal akışların göstergesi olduğunu düşünüyoruz. Dördüncü çeyrekte yatırımcı talebini sürdürmeye devam eden çok şey olduğunu düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Bunun yanında Grayscale’in 2019 üçüncü çeyreği ile ilgili yaptığı açıklamalara bu haberimizden ulaşabilirsiniz…

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap