Kripto varlık yatırım eserlerinde çıkışlar son 9 haftada yarım milyar dolara yaklaştı

Kripto varlık yatırım eserlerinde çıkışlar son 9 haftada yarım milyar dolara yaklaştı

Paylaş
BTC Piyasası: Kripto varlık yatırım eserlerinde çıkışlar son 9 haftada yarım milyar dolara yaklaştı

Investing.com – Kripto varlıklara dayalı yatırım eserlerinden çıkışlar geçen hafta da devam ederken son 9 haftada 455 milyon dolarlık fon satışı kaydedildi.

BTC Piyasası: Kripto varlık yatırım eserlerinde çıkışlar son 9 haftada yarım milyar dolara yaklaştı 1

Kripto varlık yatırım eserleri, CoinShares bilgilerine nazaran geçen haftada düşüş serisini devam ettirdi ve 54 milyon dolarlık net çıkış kaydetti. Böylelikle fonlardan çıkış serisi 5. haftasına ulaştı. Son 9 haftalık periyodunda 8 haftasında fon satışı görülürken toplam satın fon ölçüsü yarım milyar dolara yaklaştı. Düşüş eğiliminin akabinde toplam fon ölçüsünde yılbaşından bu yana yalnızca 51 milyon dolarlık net giriş kaldı.

BTC Piyasası: Kripto varlık yatırım eserlerinde çıkışlar son 9 haftada yarım milyar dolara yaklaştı 2

Bitcoin fonları, geçen haftaki satışların %85’ine denk gelen 45 milyon dolarlık çıkış kaydetti. Bitcoin’in satışına odaklı fonlar olan Bitcoin-Short eseri evvelki haftaki talep artışını kısa keserek geçen hafta 3,8 milyon dolarlık satış gördü. Aylık bazda bakıldığında ise bu fonlar, 12 milyon dolarlık net girişe sahip olarak yatırımcıların düşüş eğilimine karşılık kendilerini muhafaza altında tutmaya devam etme eğilimini yansıtıyor.

Ethereum fonları ise staking getirisi ve yatırıma uygun bir varlık olarak genel kabul görmesine karşılık kayıplara devam ediyor. Geçen hafta prestijiyle Ethereum’a dayalı fonlarda 4,8 milyon dolarlık bir çıkış daha görüldü. Kısmi düşüş kaydeden öbür fonlar ise çoklu varlık, Binance ve Polygon fonları oldu. Kısmi giriş gören altcoin fonları ortasında; Solana 700 bin dolarlık, Cardano 400 bin dolarlık ve XRP 100 bin dolarlık fon çekmeyi başardı.

BTC Piyasası: Kripto varlık yatırım eserlerinde çıkışlar son 9 haftada yarım milyar dolara yaklaştı 3

Bölgesel bazda bakıldığında çıkışların odak noktasında 41,1 milyon dolar ile ABD piyasasının olduğu görülüyor. Akabinde Almanya, Kanada ve İsveç piyasalarında da satışlar kaydedildi. Haftalık ortalama süreç hacminde ise artış kaydedilirken 1 milyar dolara ulaştığı raporlandı. 

CoinShares bilgileri, ayrıyeten Blockchain dalında faaliyet gösteren halka açık şirketlerin paylarının 9,6 milyon dolarlık çıkış ile üst üste 6. haftayı da kayıpla kapattığını gösterdi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap