Kripto varlık fonlarında düşüş devam ediyor

Kripto varlık fonlarında düşüş devam ediyor

Paylaş
BTC Piyasası: Kripto varlık fonlarında düşüş devam ediyor

Investing.com – Kripto paralara dayalı varlık fonları 3. haftasında da çıkış görerek devam ediyor. Bunun yanında çıkışların kıymetli bir kısmının Bitcoin Short fonlarından olması dikkat çekti. 

BTC Piyasası: Kripto varlık fonlarında düşüş devam ediyor 1

CoinShares bilgilerine nazaran geçen hafta kripto para varlık fonlarından 54 milyon dolarlık net çıkış görüldü. Böylelikle kripto fonlarından çıkışlar üst üste 3. haftaya taşındı. Kripto piyasasında son günlerde süreç hacimlerinin gerilemesine göre kripto paralara dayalı yatırım eserlerinin hacimleri yıl ortalamasının üzerinde seyrediyor. 

BTC Piyasası: Kripto varlık fonlarında düşüş devam ediyor 2

Varlık bazında bakıldığında Bitcoin fonları, geçen hafta 32 milyon dolar çıkış görerek yine önde yer aldı. Bunun yanında Bitcoin’in düşüşüne endeksli fon olan Bitcoin Short fonlarından da 23,1 milyon dolarlık çıkış görüldü. Bu ivme daldaki son toparlanma hareketinde kâr realizasyonu olarak yorumlandı. 

Altcoin fonları ise geçen hafta epeyce düşük bir hacimle hareket etti. Ethereum fonları ise 2,3 milyon dolar ile düşük ölçüde çıkış gördü. Solana ise düşük seyreden altcoin fon aktivitesinden bağımsız hareket ederek son 12 ayın en yüksek girişi olarak kaydedilen 3,4 milyon dolarlık girişle olumlu ayrıştı.

BTC Piyasası: Kripto varlık fonlarında düşüş devam ediyor 3

Ülke bazında bakıldığında ise fon çıkışlarının 27 milyon dolar ile Almanya ve 20 milyon dolar ile Kanada’dan kaynaklandığı görüldü. İsveç ise 1,3 milyon dolar ile kısmi giriş görülen tek ülke oldu.

CoinShares’in paylaştığı datalara nazaran geçen hafta Blockchain bölümünde faaliyet gösteren şirketlerin payları, bu yıl en yüksek haftalık çıkış olarak görülen 7,3 milyon dolarlık fon çıkışına maruz kaldı.

Yazar: Günay Caymaz

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap