Kripto topluluğundan Biden’ın vergi fikrine reaksiyon

Kripto topluluğundan Biden’ın vergi fikrine reaksiyon

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Kripto topluluğundan Biden’ın vergi fikrine reaksiyon

Kripto topluluğu ABD lideri Biden’ın kripto yatırımcılarından vergi alma fikrine karşı çıkıyor.

Kripto topluluğu, ABD Lideri Joe Biden’ın önerdiği yeni kripto vergi raporlama kurallarına reaksiyon gösteriyor. Çeşitli önde gelen kripto yorumcuları, bu kuralların kripto firmalarını ABD’de iş yapma konusunda daha da isteksiz hale getirebileceği kaygısını taşıyor.

Kripto topluluğundan Biden’a tepki

Kripto topluluğu ABD lideri Joe Biden’ın kriptoyu vergilendirme fikrine karşı çıkıyor. Birçok bölüm öncüsü bu fikre karşı çıkan açıklamalarda bulundu.

Messari CEO’su Ryan Selkis, Biden’ın yine seçilmesi durumunda kripto dalının ülkede gelişmeyeceğini belirterek olumsuz bir görüş bildirdi. CoinFund’un lideri Chris Perkins ise bu kuralların ABD’nin öbür ülkelerin önüne geçme yeteneğini azaltabileceğini ve inovasyonun azalmasına neden olabileceğini lisana getirdi. Birtakım kullanıcılar ise her iki siyasi tarafın da kripto çıkarlarını gereğince savunamayacağına dair kuşkularını paylaştı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Kripto topluluğundan Biden’ın vergi fikrine reaksiyon 1

Kripto topluluğundaki birtakım bireyler, yeni kuralların zımnilik kaygılarını artıracağını ve kamu defterlerindeki özel süreçlerin bu kurallarla çatışabileceğini söz etti. Kristin Smith, klasik varlıklardan farklı olan kripto ekosistemi için uygulanacak kuralların dikkatli bir halde uyarlanması gerektiğini vurguladı. Tıpkı vakitte, Biden’ın madencilik faaliyetlerine yönelik vergi teklifleri de topluluk içerisinde tartışıldı.

ABD’deki kripto sanayisi, ülkenin düzenleyici yaklaşımlarının inovasyonu nasıl etkilediği konusunda telaşlarını lisana getiriyor. Grayscale Investments CEO’su Michael Sonnenshein ve Ripple CEO’su Brad Garlinghouse da ABD’nin kripto düzenlemelerinin inovasyonu baskıladığını ve kripto firmalarını ülke dışına çıkmaya teşvik ettiğini belirtti.

Bu yansılar, ABD’deki kripto düzenlemelerinin sanayi üzerindeki muhtemel tesirleri konusundaki önemli kaygıları yansıtıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap