Kripto Şirketlerinden Kritik Duyurular Geldi: Binance de Var!

Kripto Şirketlerinden Kritik Duyurular Geldi: Binance de Var!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Kripto Şirketlerinden Kritik Duyurular Geldi: Binance de Var!

Önde gelen global blockchain ve kripto para altyapı sağlayıcısı Binance, Latin Amerika’nın finansal ortamını dönüştürmeyi amaçlayan çığır açan eseri Send Cash’i tanıttı. Send Cash, Binance Hisse aracılığıyla bölgedeki makul ülkelerdeki banka hesaplarına sıkıntısız kripto para transferlerini kolaylaştırarak yeni bir verimli ve uygun maliyetli hudut ötesi süreç çağını başlatacak. Bu sırada, Tether ve SEBA için de kritik gelişmeler yaşandı. İşte detaylar…

Binance, kritik duyuru yaptı

Bu yenilikçi tahlilin, Binance’in Latin Amerika pazarındaki varlığını artırmada değerli bir rol oynaması ve finansal iştiraki teşvik etme taahhüdünü güçlendirmesi bekleniyor. Send Cash, hem bireyleri hem de işletmeleri güçlendirerek, finansal zorlukların üstesinden daha fazla verimlilik, daha kısa süreç mühletleri ve en aza indirilmiş maliyetlerle gelmenin bir yolunu sunuyor. Send Cash’in kullanıma sunulmasının birinci etabı Kolombiya, Honduras, Guatemala, Arjantin, Kosta Rika, Paraguay, Dominik Cumhuriyeti, Panama ve Meksika üzere ülkelerdeki kullanıcıları kapsayacak. Bu etapta, kripto para sahipleri Binance Pay’i kullanarak Kolombiya ve Arjantin’de banka hesabı olan alıcılara sıkıntısız bir formda kripto para transferi yapabilecek.

Ulaş Utku Bozdoğan: Kripto Şirketlerinden Kritik Duyurular Geldi: Binance de Var! 1

Özellikle Send Cash, mevcut en rekabetçi süreç maliyetlerini sunmayı ve bölge nüfusu için cazip bir tahlil olarak konumlandırmayı hedefliyor. Binance Latin Amerika Bölge Lider Yardımcısı Min Lin, bu lansmanın bölgedeki bireylerin ve işletmelerin karşılaştığı eşsiz finansal pürüzleri ele almadaki ehemmiyetini vurguladı. Lin, “Bu, Latin Amerika’daki kripto sanayisine, finansal iştirak açısından sunduğu yararların genişletilmesine ve günlük ömürde kripto kullanmanın yeni yollarını geliştirmeye olan bağlılığını yenileyen Binance için bir öteki ileri adımdır.” dedi. Lin ayrıyeten, Binance’in eserlerini mahallî toplulukların özel muhtaçlıklarını karşılayacak halde uyarlama konusundaki kararlılığının da altını çizdi.

SEBA, SFC’den onay aldı

Kripto dostu İsviçre bankası SEBA Bank’ın Hong Kong kolu, Hong Kong Menkul Değerler ve Vadeli Süreçler Komisyonu’ndan (SFC) kripto varlıklarla süreç yapmasına müsaade veren unsur onayı aldı. 30 Ağustos’ta SEBA Hong Kong, unsur olarak onaylanan lisansının, tezgah üstü türevler üzere kripto eserleriyle çalışmasına, kripto varlıklar hakkında tavsiyelerde bulunmasına ve kripto varlıklardaki isteğe bağlı hesaplar için varlık idaresi yapmasına müsaade vereceğini söyledi. SEBA Hong Kong’un Asya-Pasifik CEO’su Amy Yu, Hong Kong’un SFC’nin kripto varlık düzenleme çerçevesi ve kentin yasal sistemi nedeniyle muazzam bir potansiyel sağladığını söyledi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Kripto Şirketlerinden Kritik Duyurular Geldi: Binance de Var! 2

Yu, Çin’de kripto ticareti yasağı olmasına karşın, Hong Kong’un “açıldığında Çin pazarına girmek için düzgün bir konumda” olduğunu, zira anakaraya yakın olması ve birebir vakitte Çin’in Özel İdari Bölgesi olması nedeniyle stratejik bir pozisyonda bulunduğunu kelamlarına ekledi. SEBA Bank İsviçre’de hem klâsik bankacılık hem de alım satım, stake etme, borç verme ve saklama üzere kripto hizmetleri sunmakta. SEBA’nın prensipte onaylanması, Hong Kong’daki düzenlenmiş kripto faaliyetlerinin bir telaşının ortasında geldi..

Tether, Britannia Bank&Trust’ı ekledi

Son olarak, USDT’nin ardındaki stablecoin ihraççısı Tether’in, platformunda dolar transferlerini işlemek için Bahamalar merkezli özel bir banka olan Britannia Bank & Trust’ı eklediği bildirildi. Bloomberg’in bahse aşina bireylere dayandırdığı 29 Ağustos tarihli bir haberine nazaran, Tether’in müşterilerine son birkaç ay içinde Britannia’nın banka hesabına para göndermeleri talimatını verdiği anlaşılmakta.

Ulaş Utku Bozdoğan: Kripto Şirketlerinden Kritik Duyurular Geldi: Binance de Var! 3

Ancak, Tether’in Britannia Bank ile bankacılık ilgisinin ne vakit başladığı net değil, lakin bildirilen başka bankacılık ortakları ortasında Deltec Bank ve Capital Union Bank yer alıyor. Son aylarda, Amerika Birleşik Devletleri merkezli kripto para firmaları, Kasım ayında FTX’in şok çöküşünün akabinde ABD’li düzenleyicilerin artan incelemeleri nedeniyle bankacılık ortakları için giderek daha fazla denizaşırı aramak zorunda kaldı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap