Kripto sanayisinde günün öne çıkan gelişmeleri

Kripto sanayisinde günün öne çıkan gelişmeleri

Paylaş
BTC Piyasası: Kripto sanayisinde günün öne çıkan gelişmeleri

Investing.com – Kripto para endüstrisinde günün öne çıkan gelişmelerinden derlediğimiz haber özetlerine içeriğimizin devamında göz atabilirsiniz.

Blockchain analiz firması Cardano ve bazı altcoinlerin hâlâ değerinin altında olduğunu iddia ediyor

Blockchain analiz firması Santiment, son 24 saatte görülen olumlu hareketlere rağmen mevcut alımların yeterli olmadığı şeklinde bir yorum yapıyor.

Santiment, Cardano başta olmak üzere birçok altcoinin, değerinin altında seyrederek bir alım fırsatı alanında bulunduğunu savunuyor. 

Kanada Başbakanı, kripto işlemlerinin de dahil olduğu Acil Durum Yasası’na başvuruyor

Kanada Başbakanı Justin Trudeau, 1988’de yasanın yürürlüğe girmesinden bu yana ilk kez, sürmekte olan hükümet karşıtı kamyon şoförü protestolarına yanıt vermek için Acil Durum Yasası’na başvurdu.

Yasa, ulusal bir acil durumu “Kanada’nın başka hiçbir yasasına göre etkin bir şekilde ele alınamayacak, geçici nitelikte acil ve kritik bir durum” olarak tanımlıyor.

Kanada hükümeti, Kanada’nın kara para aklama ve terörle mücadele finansmanı kurallarının kapsamını genişleterek, kitle fonlama siteleri ve kullandıkları ödeme sağlayıcıları hakkında harekete geçiyor. Sonuç olarak, Kanada Mali İşlemler ve Raporlar Analiz Merkezi’ne kaydolmalarını ve şüpheli büyük bağışları bildirmelerini şart koşuyor. Değişiklikler, kripto da dahil olmak üzere her türlü işlemi kapsıyor.

SEC, BlockFi’ye ceza verdi: Hedef DeFi kredi modeli mi?

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) kripto kredi platformu BlockFi’ye verdiği büyük para cezası, merkezsiz finans endüstrisinde şok etkisi yarattı.

DeFi borç verme platformu BlockFi’nin kayıt dışı menkul kıymetler sunduğu için SEC’den 100 milyon dolar para cezasıyla karşı karşıya kaldı. Büyük miktar, bir kripto varlık şirketi tarafından kaydedilen en büyük cezayı temsil ediyor.

“Monero (XMR) %51 saldırısına her zamankinden daha yakın” iddiası

Gizlilik odaklı en büyük ve en popüler kripto para birimi olan Monero’nun (XMR) hash gücü açısından balina hakimiyetine girdiği bildiriliyor. Anonim bir Monero meraklısı tarafından ortaya atılan bu iddiaya göre en büyük Monero (XMR) madencilik havuzunda şimdiden %51 saldırısı gerçekleştiriliyor. Anonim Monero (XMR) destekçisi ise tüm XMR madencilerine en büyük havuzları orta ölçekli ve küçük havuzlar lehine bırakmalarını tavsiye etti.

Binance Smart (IS:SMART) Chain ve BNB Beacon Chain yeni bir marka altında birleşiyor

Borsa, Binance Smart Chain ve Binance Beacon Chain’in BNB Chain olarak yeniden markalandığını duyurdu.

“Build and Build” (BNB) anlamına gelen yeni marka, BNB Beacon Chain (önceden Binance Chain olarak biliniyordu) ve BNB Smart Chain’den (önceden BSC) oluşacağını açıkladı.

Coinbase bu yıl 2.000 çalışan daha alma planlarını açıkladı

Coinbase, 2022’de büyük bir işe alım planları olduğunu ve ürün, mühendislik ve tasarım ekiplerine 2.000 çalışan daha eklemeyi planladığını açıkladı.

Bir blog gönderisinde borsa, “dünyadaki ekonomik özgürlüğü artırma” misyonunun bir parçası olarak mevcut ürünleri ölçeklendirmek ve yenilerini oluşturmak için daha fazla yardıma ihtiyacı olduğunu söyledi.

Mastercard, 500 kripto para uzmanı daha işe almayı planlıyor

Mastercard, açık bankacılık, açık veri ve kripto para birimleri için ödeme odaklı danışmanlık hizmetlerinin genişletildiğini duyurdu.

Mastercard danışmanlık hizmetleri, bugün 2.000’den fazla veri bilimcisi, mühendis ve danışman içeren şirketin teklifinin bir parçası konumunda bulunuyor. Dijital varlıkların ve kripto paraların artan popülaritesi ile daha fazla kurum ve özel şirket, teknolojiyi işlerine entegre etmek için çalışıyor. Bu nedenle Mastercard, 500 profesyonel daha işe alarak sunduğu danışmanlık hizmetlerini genişletmeyi planlıyor.

Mina, FTX duyurusundan sonra 24 saatte önemli bir talep gördü

FTX borsası, dün Mina Protocol (MINA) sürekli vadeli işlemlerini 15 Şubat tarihinden itibaren başlatacağını duyurmuştu. Haberin hemen ardından MINA, yatırımcılar tarafından olumlu fiyatlandı. 

MINA, FTX duyurusundan önce 2,30 dolar civarında işlem görüyordu ve dünden bu yana yüzde 25’e kadar değer artışı görerek 3 dolara kadar yükseldi. 

Yazar: Günay Caymaz

Kaynak:  Investing TR

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap