Kripto piyasasında yaşanan kayıplardan sonra süratle yükselebilecek 3 altcoin

Kripto piyasasında yaşanan kayıplardan sonra süratle yükselebilecek 3 altcoin

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Kripto piyasasında yaşanan kayıplardan sonra süratle yükselebilecek 3 altcoin

Geçtiğimiz hafta kripto para piyasasında Litecoin (LTC), Ripple (XRP) ve Stellar (XLM) dâhil olmak üzere birçok altcoin’in piyasa bedelinde önemli bir düşüş yaşadı.

Bununla birlikte son gelişmeler bu altcoin’lerin toparlanma belirtileri gösterdiğini ve piyasa pahası ile gerçekleşen paha ölçümlerinin birçok yatırımcının şu anda kıymetli kayıplarla karşı karşıya olduğunu ortaya koyuyor. Bu eğilim potansiyel olarak önümüzdeki hafta boyunca devam edebilir.

Düşüşten sonra toparlanmaya başlayan 3 altcoin

Genellikle Bitcoin’in altınının gümüşü olarak isimlendirilen Litecoin, tarihî olarak Bitcoin’in fiyat hareketleriyle bir korelasyon sergilemiştir. Bitcoin son düşüşünden kurtulursa Litecoin de yenilenen yatırımcı ilgisinden faydalanabilir.

Ripple (XRP) ve Stellar (XLM) dijital para üniteleri olmanın ötesinde kendi eşsiz kullanım durumlarıyla kripto para ünitesi alanında yerleşik oyunculardan bazılarıdır. Ripple’ın hudut ötesi süreçleri kolaylaştırmaya odaklanması ve Stellar’ın bankasızlar için finansal iştiraki sağlama misyonu hem ferdî yatırımcıların hem de kurumların ilgisini çekmiştir.

Potansiyel kademeli toparlanma

Mevcut piyasa bedeli ile dolanımdaki tüm kripto paraların toplam gerçekleşmiş kıymetini karşılaştıran piyasa kıymeti – gerçekleşmiş kıymet metriği, uzun vadeli yatırımcıların kâr durumuna ait fikir vermektedir.

Bu metrik, yatırımcıların kıymetli ölçüde düşüşte olduğunu göstermeye devam ederse ziyanına satış yapmakta tereddüt edilmesine yol açabilir ve potansiyel olarak kademeli bir toparlanmaya katkıda bulunabilir.

Sonuç: Kısa vadeli dalgalanma kripto para piyasasının karakteristik özelliği olsa da makroekonomik olaylar, düzenleyici gelişmeler ve teknolojik ilerlemeler dâhil olmak üzere çeşitli faktörlerin bu eğilimleri etkilediğini unutmamak kıymetlidir.

Tüccarlar ve yatırımcılar, son derece dinamik bir ortamda şuurlu kararlar verebilmek için bu faktörler hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Hafta ilerledikçe piyasa hareketlerini takip etmek ve bu altcoinlerin performansını izlemek, toparlanma eğiliminin sahiden devam edip etmeyeceğine dair daha net bir fotoğraf sağlayacaktır.

Bu makale birinci olarak Kripto Para Haber üzerinde yayımlanmıştır

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap