Kripto piyasası market maker’ı GSR küçülmeye gidiyor

Kripto piyasası market maker’ı GSR küçülmeye gidiyor

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Kripto piyasası market maker’ı GSR küçülmeye gidiyor

Kripto piyasası piyasa yapıcısı GSR, ayı piyasasının tesiriyle küçülmeye gidiyor.

GSR’de bu süreçte CFO Jonathan Hugh dahil olmak üzere birçok üst seviye yönetici ve departman lideri şirketten ayrıldı.

Market yapan GSR’de işten ayrılmalar var

GSR, kripto pazarının en eski piyasa yapıcılarından biri olarak bilinirken, ABD’deki ayı piyasasının neden olduğu süreç hacmindeki düşüş nedeniyle küçülmeye gitmekte. Çeşitli kaynaklar, bu küçülme sürecinin bir kesimi olarak, üst seviye yöneticiler ve departman liderleri da dahil olmak üzere birçok yöneticinin şirketten ayrıldığını belirtiyor.

Bu çıkışların ortasında Finans Yöneticisi Jonathan Hugh’un ayrılması öne çıkıyor. Şirketin finans fonksiyonunu oluşturmada rol aldığı biliniyor. Ayrıyeten, GSR’nin Global Eser Lideri Benoit Bosc ve Ticaret Operasyonları Yöneticisi Aman Bhalla da şirketten ayrılan isimler ortasında yer alıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Kripto piyasası market maker’ı GSR küçülmeye gidiyor 1

Bu ayrılıkların, bilhassa ticaretin global lideri Anthony Vince’in ayrılmasının akabinde ticaretin eş liderleri olarak atanan Quentin Dubois ve Romain Bernard’ın da şirketten ayrılması üzere, şirketin idare yapısında önemli değişikliklere yol açtığı söz ediliyor.

Bir GSR sözcüsü, şirketin süratle değişen ve dalgalı kripto piyasalarının merkezinde bulunduğunu belirtirken, piyasanın suratına ayak uydurmak için ahenk sağlama ve gelişmeye devam edeceklerini vurguladı. Yönetici ayrılıklarıyla ilgili olarak ise, iş operasyonlarının ve stratejisinin piyasa şartlarına uyumlu bir halde geliştiğini, lakin rastgele bir tekrar yapılanmanın kelam konusu olmadığını belirtti.

GSRGSR CEO’su, FTX Çöküşünü Fırsat Olarak Değerlendirdi‘nin İş Geliştirme Yöneticisi Jeff Stern de bu ayrılıklardan biri olarak gösteriliyor. Lakin öteki isimlerden Bosc, Bhalla, Bernard, Dubois ve Vince, yorum taleplerine cevap vermedi. Ayrıyeten birtakım eski GSR çalışanları da şirketten ayrılmalar ve bunun şirket üzerindeki tesiri hakkında görüşlerini paylaştı, lakin isimlerini zımnî tutmayı tercih ettiler.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap