Kripto piyasası hafta sonu öncesi tarafını aşağı çevirdi: Beklentiler neler?

Kripto piyasası hafta sonu öncesi tarafını aşağı çevirdi: Beklentiler neler?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Kripto piyasası hafta sonu öncesi tarafını aşağı çevirdi: Beklentiler neler?

Investing.com – Kripto para piyasaları FOMS toplantısının tesirlerini üzerinde atmaya çalışırken kısmi kazanımların akabinde son 24 saatte satıcılı bir seyir gözlemleniyor.

Toplam piyasa bedelinin %1’lik bir düşüşle 1,18 trilyon dolara çekilmesine neden olan son fiyat hareketliliğinin akabinde Bitcoin de tekrar 29.000 dolar sonuna yanlışsız hareket etmeye başladı.

Ethereum piyasasında da benzeri bir ivme görülürken en büyük altcoin, günün birinci saatlerinde 1.850 dolar dayanağını test etti. Birinci 20 kripto paraya da satıcılı seyir hakimken DOGE, %4’e yakın düşüşle en çok kaybeden kripto para pozisyonunda. TRX, ADA ve XLM ise yatay kalarak şu ana kadar satışları karşılayan kripto paralar oldu.

Piyasa yorumcuları ise kripto para piyasalarındaki son durumu yorumlarken hafta sonu süreçlerinde volatilitenin artabileceğini konusunda uyarıyor. Blockchain tahlil firması Santiment datalarına nazaran dünden bu yana Bitcoin’in kripto borsalarındaki arzında bir artış kelam konusu. Bu durum uzmanlar tarafından satış baskısını artıran bir öge olarak yorumlanıyor.

Twitter’da tanınan olan analist Michael van de Poppe ise Bitcoin’de bir hafta sonu klasiği yaşanabileceği beklentisi için optimistliğini koruyor. Poppe, son paylaşımlarında Bitcoin fiyatının bir kere daha 29.000 doların altını test ettikten sonra bu noktadan dayanak bulacak 31.000 dolara hakikat hareket edebileceğini öngörüyor.

Alternatif bir yaklaşım daha sunan Poppe, düşüş ivmesinin 27.000 dolar hududuna kadar devam etmesi durumunda altcoin ticareti için bir alan açılabileceğini düşünüyor. Lakin piyasa Bitcoin’in hakimiyetindeyken en büyük kripto parada düşüşün derinleşmesi, birinci etapta altcoin piyasasında da sert düşüşleri tetikleyebilir.

Buna nazaran kripto paralarda hafta sonuna girilirken mümkün bir volatilite artışında dayanak bölgesinde fiyat hareketliliği kıymetli hale gelecek.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap