Kripto piyasası, Fed liderinin konuşması öncesinde kırmızı kaldı: Yatırımcılar ne beklemeli?

Kripto piyasası, Fed liderinin konuşması öncesinde kırmızı kaldı: Yatırımcılar ne beklemeli?

Paylaş
BTC Piyasası: Kripto piyasası, Fed liderinin konuşması öncesinde kırmızı kaldı: Yatırımcılar ne beklemeli?

Kripto para piyasası önderi Bitcoin de dahil olmak üzere Fed Lideri Jerome Powell’ın haftanın sonlarında yapacağı konuşma öncesinde bugün kırmızı renkte süreç görüyor.

Bitcoin %0,32 oranında bir düşüşle 26.100 doların altına gerilerken en büyük altcoin olan Ethereum ise %0,99’luk düşüşle 1.662 dolara geriledi.

Konuşma, şaşırtan derecede güçlü bir ekonomik büyüme ortamında enflasyonu düşürmek için daha fazla siyaset sıkılaştırmasının gerekip gerekmeyeceği yahut enflasyonun düşürülmesinde oranların sabit tutulması için kâfi ilerlemenin sağlanıp sağlanmadığına ait son görüşlerini verecek.

Kripto para piyasası kırmızı kaldı

Diğer önde gelen kripto para üniteleri olan BNB (%3,5), XRP (%1,6), Cardano (%3,4), Solana (%2,7), Polygon (%4,8) ve Shiba Inu (%4,6) fiyatları da bugün düşüşte.

Bu ortada global kripto para piyasası kıymeti ise %0,76 oranında bir düşüşle yaklaşık 1,05 trilyon dolara geriledi. Unocoin Kurucu Ortağı ve CEO’su Sathvik Vishwanath bu hususta şu kelamları söyledi:

DeFi’deki toplam hacim şu anda 1,99 milyar dolar olup bu da kripto pazarının 24 saatlik hacminin %6,98’ini oluşturuyor. Tüm stablecoin’lerin hacmi şu anda 27,2 milyar dolar. Bu da toplam kripto piyasasının 24 saatlik hacminin %95,69’una tekabül ediyor.

Dünyanın en büyük kripto para ünitesi Bitcoin’in piyasa bedeli 507 milyar dolara geriledi. CoinMarketCap’e nazaran Bitcoin’in hâkimiyeti şu anda %48,26. Son 24 saatteki BTC süreç hacmi, %40,23 oranında bir artışla 12,92 milyar dolara yükseldi.

Bitcoin’in fiyatı 26.000 doların üzerinde kalmayı başarıyor ve piyasa, 1 trilyon dolarlık piyasa kıymetinin biraz üzerinde ruhsal dayanak bulmuş üzere görünüyor. Ayrıyeten CoinSwitch Markets Desk Kıdemli Müdürü Shubham Hudda, kripto ve kaygı endeksinin 37/100 puanla dehşet bölgesinde kalmaya devam ettiğini söyledi.

Giottus Kripto Platformu CEO’su Vikram Subburaj ise şunları söyledi:

Bu makale birinci olarak Kripto Para Haber üzerinde yayımlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap