Kripto piyasalarının önde gelen borsası, 10. yıldönümünde ismini değiştirme kararı aldı

Kripto piyasalarının önde gelen borsası, 10. yıldönümünde ismini değiştirme kararı aldı

Paylaş
BTC Piyasası: Kripto piyasalarının önde gelen borsası, 10. yıldönümünde ismini değiştirme kararı aldı

Investing.com – Kripto para piyasasının en büyük borsaları ortasında yer alan Huobi, 10. yıldönümünde kıymetli bir karar alarak isminin değiştirileceğini duyurdu.

Kripto borsası Huobi, bundan sonra HTX ismiyle yine markalaşacak. İsim değişikliğiyle ilgili yapılan birinci yorumlara Huobi’nin yeni isminin iflas eden kripto para borsası FTX’e benzerliği bahis oldu. 

Borsanın yeni isminin açılımı, Huobi’nin “H”si, TRON’un “T”’si ve borsayı temsil edecek biçimde “X” biçiminde nitelendirildi. Yeni ismin tıpkı vakitte kripto borsasının lokal varlığı HT token ile de uyumlu olduğu görüldü.

Bununla birlikte kendini Huobi’nin danışmanı olarak lanse eden TRON kurucusu Justin Sun, yarın Singapur’da düzenlenen Token2049 aktifliğine katılarak bir konuşma yapacak. Ayrıyeten Huobi’nin de hususla ilgili ayrıntılı bilgi vermek ismine yarın bir basın toplantısı düzenlemesi bekleniyor.

Huobi, bugün 851,7 milyon dolarlık günlük süreç hacmiyle kripto piyasasının en büyük 10. borsası pozisyonunda bulunuyor. 2013 yılında Çin’de kurulan kripto borsası, daha sonra Çin’deki kripto yasaklarının akabinde merkezini Seyşeller’e kaydırırken şirketin Hong Kong, Japonya, Güney Kore ve ABD’de de merkez ofisleri olduğu biliniyor. Global seviyede kripto hizmeti sunan borsa, 100’ün üzerinde ülkede faaliyetlerine devam ediyor. 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap