Kripto piyasalarında yükseliş: Bitcoin tekrar 30.000 dolara göz kırptı

Kripto piyasalarında yükseliş: Bitcoin tekrar 30.000 dolara göz kırptı

Paylaş
BTC Piyasası: Kripto piyasalarında yükseliş: Bitcoin tekrar 30.000 dolara göz kırptı

Investing.com – Kripto para piyasaları, dün günün ikinci yarısında ABD’de yine alevlenen bankacılık krizi telaşları eşliğinde pay piyasalarından ayrışarak yükselişe geçti. 

Kripto paralarda yükseliş eğilimi gün uzunluğu devam ederken Bitcoin, son 24 saatte paha artışını %10’a yakın düzeylere taşıdı ve kısa bir mühlet 30.000 dolar düzeyinde süreç gördü. Kripto paralarda olumlu görünüm devam ederken BTC, son saatte bir ölçü ivme kaybettikten sonra 29.800 dolardan süreç görüyor.

En büyük altcoin Ethereum’da bugün %7 bandında yükseliş kaydetti ve şu an 1.950 dolar bandında hareket ediyor. Bugün birinci 10’da kıymetli kazanımlar kelam konusu. Bunlar ortasında; Cardano (ADA), Polygon (MATIC) ve Solana (SOL), %10’a yakın kıymet artışlarıyla öne çıktı.

Mart ayında ABD’nin orta ölçekli bankaları ortasında bulunan Silicon Valley Bank ve Signature Bank’in likidite problemleri nedeniyle iflas etti, First Republic Bank ise iflastan son anda kurtuldu. Bu gelişmelerle birlikte Bitcoin, inançlı bir liman olarak kıymetli bir talep gördü ve Mart ayında %23 kıymetlendi.

First Republic Bank’in dün açıklanan birinci çeyrek bilançosunda beklentinin üzerinde bir mevduat çıkış görülmesi, piyasaları tekrar paniğe sevk etti ve devletin FRB’ye el koyacağı söylentileri yayılmaya başladı. Bu gelişmeler yaşanırken kripto piyasasına olan talep, son günlerdeki sakin görünümün akabinde yine arttı.

Toplam piyasa pahası dünden bu yana %6 bandında yükseldi ve 1,23 trilyon dolara ulaştı. Ortalama süreç hacmi 50 milyar dolar düzeyinde bulunurken birinci 100’deki kripto paraların neredeyse tamamı artıda bulunuyor.

Altcoin piyasasında son durum

Bitcoin’in son 24 saatte kıymetli bir sıçrama yaptığı kripto piyasasında piyasa bedeli yüksek altcoin’ler ortasında çift haneli oranlarda bedel artışı kaydeden birçok kripto para bulunuyor. 

Bunlar ortasında bugün en çok kazandıran birinci 5 altcoin şu halde sıralandı:

  • Render Token (RNDR): %29
  • Injective (INJ): %22
  • Conflux (CFX): %15
  • WOO Network (WOO): %14,4
  • Cronos (CRO): %14

İlk 100 kripto parada an prestijiyle %1 düşüşle yükselişe eşlik etmeyen tek altcoin XDC Network (XDC) olarak duruyor.

Yazar: Günay Caymaz

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap