Kripto piyasalarında son gelişmeler: Bitcoin rallisi, geçersiz PayPal stabilcoin’leri

Kripto piyasalarında son gelişmeler: Bitcoin rallisi, geçersiz PayPal stabilcoin’leri

Paylaş
BTC Piyasası: Kripto piyasalarında son gelişmeler: Bitcoin rallisi, geçersiz PayPal stabilcoin’leri

Sürekli gelişen kripto para dünyası, hem kripto meraklılarının hem de klasik finans profesyonellerinin dikkatini çekecek gelişmelere şahit oldu. İşte bunların kapsamlı özeti:

Bitcoin, global getiriler düştükçe 30 bin dolara tırmanıyor

Küresel uzun vadeli devlet tahvili getirilerindeki düşüşe reaksiyon olarak Bitcoin’in fiyatı yüzde 3’lük bir artış gördü ve 30 bin dolar hududuna tırmanmaya devam ediyor. Getirilerdeki bu düşüş, Çin’in temmuz ayı ticaretinde beklenenden çok daha zayıf kalmasıyla tetiklendi.

ABD 10 yıllık Hazine getirisi yüzde 4 sonunun altına düştü. Bu makroekonomik değişimler Solana (SOL), Toncoin (TON) ve Chainlink (LINK) üzere değerli kripto para ünitelerinin, yüzde 4’ün üzerinde artış kaydetmesiyle kripto piyasasını canlandırdı.

Sahte PayPal (PYPL) USD token’larına dikkat edin

Dolandırıcılar, PayPal’ın stabilcoin duyurusunun akabinde çeşitli blokzincirlerde uydurma PYUSD token’ları yayımlayarak insanları kandırmaya çalışıyor. Bu olay, yatırımcıların rastgele bir süreç yapmadan evvel durum tespiti yapmalarının ve token’ların özgünlüğünü doğrulamalarının kıymetini gösteriyor.

Spot Bitcoin ETF’leri: Bir umut ışığı

Kripto alanının önde gelen isimlerinden Ark Invest’in CEO’su Cathie Wood ve Galaxy Digital’ın CEO’su Mike Novogratz, spot Bitcoin ETF’lerinin onaylanması konusundaki iyimserliklerini lisana getirdi. Birkaç müracaatın cevap beklediği bu devirde, kripto topluluğu kripto para ünitelerinin benimsenmesini daha da meşrulaştırabilecek ve artırabilecek olumlu bir kararı dört gözle bekliyor.

Huobi, bir kripto balinasından sermaye akışı görüyor

Önde gelen kripto para borsalarından Huobi, bir kripto balinasından 200 milyon dolarlık USDT ve 5 bin Ether (ETH) dahil olmak üzere kıymetli bir mevduat aldı. Bu süreçler, borsadan yüksek çıkışlar yaşandığı sırada gerçekleşti.

Reddit’in topluluk token’ları, Kraken’da ilgi çekiyor

Reddit’in topluluk token’ları Moons (MOON) ve Bricks (BRICK), kripto borsası Kraken’da listelenmelerinin akabinde değerli yükselişler gördü. Muhakkak Reddit toplulukları içinde ödül olarak kullanılan bu paralar, büyük bir kripto borsasına girmeleriyle ilgi ve kıymet kazandı.

Bugünün kripto haberleri kesimin dinamik tabiatını, inovasyonu, piyasa reaksiyonlarını ve vakit zaman yaşanan sahtekarlıkları gösteriyor. Bitcoin tekrar 30 bin dolara yükseldikçe ve PayPal üzere büyük oyuncular kripto dünyasına adım attıkça klasik finans ve kriptonun kesişimi daha besbelli hale geliyor.

Bu makale birinci olarak CoinDesk Türkiye üzerinde yayımlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap