Kripto piyasalarında bugün öne çıkan 5 gelişme

Kripto piyasalarında bugün öne çıkan 5 gelişme

Paylaş
BTC Piyasası: Kripto piyasalarında bugün öne çıkan 5 gelişme

Investing.com – Kripto para piyasalarında bugün öne çıkan 5 gelişmeyi özetledik.

Shibarium’da başa dönüldü: Yine lansman tarihi bekleniyor

Shiba Inu‘nun baş geliştiricisi Shytoshi Kusama, Shibarium’un yakında tekrar başlatılacağı konusunda açıklamalarda bulundu.

Önceki lansmanın sıkıntılar yaşandıktan sonra hizmete alınamayan katman-2 ağı için meselelerin tekrar etmemesi için ağır uğraş sarfettiklerini söyleyen Kusama, hazır duruma gelmek için test sürecinin tamamlandığını lisana getirdi. 

Kusama, güzelleştirilen güvenlik tedbirleri hakkında da bilgi verdi. Buna nazaran; RPC seviyesinde sürat sınırlaması ve otomatik sunucu sıfırlama gelişmelerine ek olarak yeni bir izleme sisteminin geliştirildiği bildirildi.

Hedera ağındaki gelişmelerle olumsuz piyasa şartlarına direnmeye devam ediyor

Geçen haftadan bu yana kripto para piyasası genelinde süratli düşüş görülürken Hedera’nın mahallî varlığı HBAR, düşüş ivmesinden korunmayı başardı. Ayrıyeten ağda son bir ayda toplam kilitli kıymet %30’a yakın artış gösterdi.

Hedera ağına artan talep, bu ayın ortasında ağda inşa edilen Dropp platformunun FedNow’a entegre edilmesiyle desteklendi. Ayrıyeten Araba sanayisi devleri Hyundai ve Kia’nın karbon emisyon salınımını izleme sistemi kurmak için Hedera ile iş birliği yapacağına dair gelişmeler de ağı destekledi. 

HBAR, geçen haftaki düşüş eğilimini fırsat olarak gören yatırımcılar tarafından desteklenirken bugün 0,06 dolar bandında Haziran ayından bu yana devam eden yükseliş eğilimini koruyarak devam ediyor.

AVAX’ta token kilidinin açılacak olması daha fazla düşüş telaşlarını körüklüyor

Avalanche ağında 26 Ağustos’ta 9,54 milyon AVAX’ın kilidi açılacak. Uzmanlar bu büyüklükte bir kilit açılışının piyasa likiditesini ve süreç hacmini değerli ölçüde etkileyebileceğini düşünüyor. Bu da fiyat düşüşü tetikleyebileceği telaşlarını beraberinde getiriyor. 

Mevcut fiyata nazaran kilidi açıklacak varlıklar şu an 99 milyon dolar pahasında ve AVAX’ın sirkülasyondaki arzının yaklaşık %2,8’ini oluşturuyor. AVAX’ta bir evvelki kilit açılışı 28 Mayıs tarihinde gerçekleşti. O periyot kısmi bir gerileme gören AVAX, ilerleyen günlerde yükseliş kaydetti. 

AVAX, şu an geçen haftadan bu yana %17,5 oranında düşüşle 10,15 dolardan alıcı buluyor. 

Kısa müddette dünyanın en büyük 3. Bitcoin cüzdanı olan hesap merak uyandırdı

Bc1q….59v2 adresi, süratli bir biçimde 118.000 Bitcoin ile dünyanın en büyük üçüncü Bitcoin sahibi olarak ortaya çıktı. Cüzdandaki BTC’nin pahası şu an 3 milyar dolar olarak hesaplanıyor.

Bu büyük Bitcoin cüzdanının kime ilişkin olduğu ise merak konusu oldu. Yapılan araştırmalar sonucunda cüzdan adresinin ABD kripto para borsası Gemini’ye ilişkin olduğu ortaya çıktı. 

Bu ortada en büyük iki Bitcoin cüzdanı Binance ve Bitfinex’in soğuk cüzdanlarından oluşuyor. 

Vitalik Buterin’in kripto borsalarına 1 milyon dolarlık transferi endişelendirdi 

Kripto para piyasalarında kara bulutlar şimdi dağılmamışken Vitalik Buterin’in de kripto varlık satışına katıldığı üzere görünen varlık transferleri tasaları körükledi. 

Hafta başında Etherum’un kurucu ortaklarından Vitalik Buterin’in yaklaşık 1 milyon dolar kıymetindeki 600 ETH’yi Coinbase’e transfer ettiği ortaya çıktı. Lakin son görünüme nazaran Vitalik’in varlık satacağına dair bir emare bulunmuyor.

Öyle ki Arkham Intelligence dataları, 2023 yılının başından bu yana kripto para borsalarına sistemli olarak ETH gönderdiğini ortaya koyuyor. Buterin, bu süreçlerde daha çok Kraken borsasını tercih ederken borsa mevduatlarının son transfer ile birlikte 4,37 milyon dolara çıktığı kaydedildi. Buterin’in piyasada ETH satacağına dair artan spekülasyona karşın Ethereum fiyatının dünden bu yana %1’in altında gerileme görerek 1.650 dolar fiyatında süreç görürken etkilenmediği görülüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap