Kripto piyasa pahası tekrar 2 trilyon dolara yanlışsız ilerlerken Bitcoin 44.000 dolarda

Kripto piyasa pahası tekrar 2 trilyon dolara yanlışsız ilerlerken Bitcoin 44.000 dolarda

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Kripto piyasa pahası tekrar 2 trilyon dolara yanlışsız ilerlerken Bitcoin 44.000 dolarda

Investing.com – Kripto para toplam sermaye değeri yeniden 2 trilyon dolara doğru yönelirken Bitcoin (BTC), bugün 44.000 dolar bandına adım attı. Dünden bu yana ise kripto para piyasalarına yaklaşık 100 milyar dolarlık bir fon girişi mevcut. Ortalama işlem hacmi ise Investing.com verilerine göre 80 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.

Bitcoin (BTC), son 24 saatlik zaman diliminde yüzde 4’e yakın değer artışıyla ABD işlem seansı açılışı öncesi 44.200 dolara kadar yükseldi. Kripto para piyasalarında genel bir yükseliş söz konusuyken Bitcoin, Şubat ayının ilk yarısında yüzde 15 oranında bir değer artışına ulaştı.

Piyasada görülen olumlu havaya rağmen Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi’nin dün olduğu gibi bugün de 46 seviyesinde bulunarak korku bölgesinde kaldığı görülüyor. 

En büyük altcoin Ethereum ise bugün daha iyi bir yükseliş performansı sergiliyor. ETH, son 24 saatte yüzde 7’ye yakın değer artışıyla 3.116 dolara yükseldi. Ethereum’un da Şubat ayının ilk yarısında yüzde 15 oranında yükseliş gerçekleştirdiği görülüyor. 

Diğer büyük ölçekli kripto varlıklarda son durum

Bugün kripto piyasalarına olumlu bir hava hakimken ilk 10 kripto varlık arasında yüzde 10 yükselişle 88 dolara çıkan Avalanche (AVAX) ön plana çıkıyor. ilk 10’da yüzde 7 bandında değer artışı gören diğer yüksek sermayeli kripto paralar arasında Binance Coin, Solanave Terra bulunuyor. 

İlk 100 kripto parada dikkat çeken altcoinler

Akşam saatlerine doğru ilk 100 kripto paranın an itibarıyla tamamı pozitif bölgede bulunurken dünden bu yana değer kaybı görülen kripto varlık bulunmuyor.

Bugün son 24 saatlik işlemlere göre çift haneli kazanç oranlarına ulaşan 10 kripto varlığın bulunduğu görülüyor. Değer artışıyla en üst sırada yer alan altcoin ise piyasa değerine göre 69. sırada bulunan Kadena (KDA). Kadena, yüzde 25 oranında yükselişle 8,75 dolar fiyatına ulaşmış durumda. 

The Graph (GRT), Gala ve Mina altcoinleri de yüzde 15 üzerinde değer kazanarak en çok kazanan kripto varlıklar arasında yerini alıyor. 

Yazar: Günay Caymaz

Kaynak:  Investing TR

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap