Kripto Paraların Geleceğini Belirleyecek ABD Senatörü Uyardı!

Kripto Paraların Geleceğini Belirleyecek ABD Senatörü Uyardı!

Paylaş
BTC Piyasası: Kripto Paraların Geleceğini Belirleyecek ABD Senatörü Uyardı!

Senato Bankacılık Komitesi’nin Demokrat lideri Senatör Sherrod Brown, kripto paralar için yeni bir adım attı. Bu doğrultuda Brown, ajans şeflerine birer mektup gönderdi. Bu mektuplarda daha fazla kripto şeffaflığı ve tüketici muhafazası daveti yaptı.

Senatör, kripto paralar için düzenleyicilere davet yaptı!

Senato Bankacılık Komitesi başkanlığı kendisine kriptonun kongre bahtı üzerinde güç veren ABD Senatörü Sherrod Brown (D-Ohio), Perşembe günü düzenleyicilere bir davet yaptı. Brown, piyasa şeffaflığını artırmak ve kripto paralarını bölüme yatıran yatırımcıları korumak istiyor. Bu doğrultuda kurumlardan şu anda dijital varlıklar üzerinde sahip oldukları yetkileri kullanmalarını talep ediyor.

Sherrod Brown, Hazine Bakanlığı, Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC) ve Emtia Vadeli Süreçler Ticaret Kurulu (CFTC) liderlerine bir mektup gönderdi. Senatör, bu kurumlardan kesimin tehlikelerini ele almalarını talep ediyor. Brown, Hazine Bakanı Janet Yellen, SEC Lideri Gary Gensler ve CFTC Lideri Rostin Behnam’a yazdığı mektupta, şu konuların altını çiziyor:

Kurumlarınızdan yetkilerini değerlendirmelerini ve dijital varlık tokenleri ve dijital varlık platformlarında gözlemlediğimiz eksiklikleri tesirli bir formda hedeflemek için mevcut açıklama korkuluklarımızı nasıl geliştirebileceğimizi değerlendirmelerini istiyorum.

BTC Piyasası: Kripto Paraların Geleceğini Belirleyecek ABD Senatörü Uyardı! 1

Brown: Kripto para kesimi kendi kendini denetleyemez!

Sherrod Brown ayrıyeten, “Nihayetinde, yetersiz açıklamalar devam ediyor. Zira muğlaklık sponsorlara, yöneticilere ve öbür kripto sanayisi çalışanlarına hizmet ediyor. Müşteriler karanlıkta bırakıldığında kâr etmek çok daha kolaydır. İşte bu yüzden dijital varlık şirketleri gerçek şeffaflığa direniyor. Ayrıyeten, Amerikalıları bölüme mahsus değersiz, kendi kendine hizmet eden açıklamaları kabul etmeye zorluyor.” açıklamasını yapıyor.

Bu ortada Senatör, bu hafta başındaki bir Senato oturumunda SEC’in kripto üzerindeki yaptırım baskısını övdü. Bu son görüş, yasama niyetleri en güzel ihtimalle bilinmeyen olan kanun koyucunun dal için tartışmasız bir halde sert. Temsilciler Meclisi kıymetli kripto yasa tasarılarını oylamaya sunuyor. Senato hala komitenin harekete geçmesini bekleyen kanunları sunmaktan ve tekrar sunmaktan öteki bir şey yapmıyor.

BTC Piyasası: Kripto Paraların Geleceğini Belirleyecek ABD Senatörü Uyardı! 2

Sektördeki belirsizliğin giderilmesi gerekiyor!

Kripto sanayisi ve düzenleyiciler, kanun yapıcıları dijital varlıkları için özel kurallar koymaya şiddetle teşvik ediyor. Brown’ın kelamları, Kongre şimdi ajanslara bunları yazarken rehberlik edecek bir yol haritası sağlamıyor. Bununla birlikte, yeni kurallara muhtaçlık olduğunu da gösteriyor. Bu notla Brown, açıkça ardında durduğu rastgele bir mevzuatı önermiyor. Senatör yalnızca “Kongre’nin Amerikalılara gereksinim duydukları bilgileri sağlamak için çalışması gerekir” diyor.

Bu ortada SEC Lideri Gary Gensler, mevcut menkul değerler maddelerinin kriptoyu yönettiğine dair inancını uyguluyor. Btcpiyasasi.com‘dan takip ettiğiniz üzere Gensler, neredeyse her kripto para ünitesi işini ahenk dışında görüyor. Ayrıyeten, ajansının uygulama grubuna karşı savunmasız bırakıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap