Kripto Paralarda Gevşeme Kapıda! Dev Banka Açıkladı

Kripto Paralarda Gevşeme Kapıda! Dev Banka Açıkladı

Paylaş
BTC Piyasası: Kripto Paralarda Gevşeme Kapıda! Dev Banka Açıkladı

Dev Banka JPMorgan bugün kripto para piyasalarına dair dikkat çeken bir rapor yayınladı. Rapora nazaran kripto piyasalarının gevşeme evresi tamamlanmak üzere. Ayrıntılara bir bakalım.

Kripto para piyasaları için yakın vadede sonlu düşüş

JPMorgan’ın bir araştırma raporuna nazaran, Chicago Ticaret Borsası’nın (CME) Bitcoin (BTC) vadeli süreçlerine yönelik açık konumun son tahlili, long konumları çözme sürecinin sonuna yaklaşıldığını gösteriyor. “Açık pozisyon” terimi, vadeli süreçler yahut opsiyonlar üzere şimdi sonuçlanmamış türev mukavelelerin toplam sayısını tabir ediyor.

BTC Piyasası: Kripto Paralarda Gevşeme Kapıda! Dev Banka Açıkladı 1

JPMorgan’ın analist Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki araştırması çarpıcı sonuçlar ortaya koyuyor. Buna nazaran CME’nin Bitcoin vadeli süreçlerindeki long konumların çözülmeye devam etmesinin sonucu olacak. Buna nazaran rapor yakın vadede ne olacağını belirtiyor. Kripto para piyasaları için sonlu aşağı istikametli potansiyele işaret ettiğini öne sürüyor.

Ripple mahkeme kararı

Raporda, Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC) – Ripple mahkeme kararı rallisinin akabinde Ağustos ayında kripto piyasalarında gözlenen son düzeltmenin, kısmen pay senetleri üzere risk varlıklarında ve bilhassa teknoloji bölümünde daha geniş bir düzeltmeye atfedilebileceği belirtiliyor.

BTC Piyasası: Kripto Paralarda Gevşeme Kapıda! Dev Banka Açıkladı 2

Bu daha geniş çaplı düzeltme, teknoloji paylarındaki köpüklü konumlanmadan etkileniyor. Ayrıyeten yüksek ABD gerçek getirileri ve Çin’in ekonomik büyümesine ait tasalar üzere faktörler de tesirli.

Kripto para dünyasında düzeltmeyi etkileyen ek faktörler

Kripto para piyasalarına dair araştırma raporu, Elon Musk‘ın SpaceX’inin atılımına de yer veriyor. Buna nazaran evvelki çeyrekte Bitcoin varlıklarını sildiği haberinin tesirinden bahis var. Ayrıyeten kripto piyasalarındaki düzeltme için ek bir katalizör misyonu gördüğünü vurguluyor. Bu haber, piyasada kıymetli long durumlara sahip yatırımcıların reaksiyonunu tetiklemiş görünüyor. Başka taraftan yasal belirsizliklere de rapor vurgu yapıyor.

BTC Piyasası: Kripto Paralarda Gevşeme Kapıda! Dev Banka Açıkladı 3

ABD Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC) ve Ripple ile ilgili devam eden yasal durum raporda. SEC, Ripple davasında bir bölge mahkemesinin kararına itiraz ediyor. Ayrıyeten bu itirazın sonucunun bir sonraki yıla kadar çıkması beklenmiyor. Kripto para piyasalarını çevreleyen yeni bir yasal belirsizlik tipi için bu potansiyelin tesirleri var. Bua nazaran, mevcut piyasa dinamiklerine ek bir karmaşıklık katmanı ekliyor.

BTC Piyasası: Kripto Paralarda Gevşeme Kapıda! Dev Banka Açıkladı 4

Dengeli Bir Bakış

JPMorgan’ın kripto para tahlili, CME’nin Bitcoin vadeli süreçlerindeki long konumların çözülme evresinin tamamlanmasının, kripto piyasaları için sonlu bir aşağı istikametli risk devrine işaret edebileceğini öne sürüyor. Bununla birlikte rapor, pay senetleri ve teknoloji paylarındaki düzeltmeye de yer veriyor. Buna nazaran potansiyel yasal belirsizlikler üzere daha geniş piyasa faktörlerinin tesirini de vurguluyor. Kripto dünyası geliştikçe, piyasa dinamikleri konusunda istikrarlı bir bakış açısı çok gerekli. Ayrıyeten btcpiyasasi.com olarak baktığımızda yatırımcılar ve bu alandaki iştirakçiler için ehemmiyetini koruyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap