Kripto paralar ile kefalet fiyatı ödenebilecek

Kripto paralar ile kefalet fiyatı ödenebilecek

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Kripto paralar ile kefalet fiyatı ödenebilecek

New York eyaletinde sunulan yeni bir yasa tasarısı, kefalet ödeme seçeneklerini stabil kripto paralar (stablecoin) ile genişletmeyi öneriyor.

Demokrat Parti’nin sunduğu tasarı, stablecoin’lerin kefalet ödemesi olarak kullanılmasına müsaade vermeyi amaçlıyor. Tasarı, vergi ve maliye komiseriyle bilgi teknolojisi hizmetleri ofisi müdürü üzere kilit yetkilileri, kurallar ve düzenlemeler oluşturma konusunda iş birliği yapmaya da yönlendiriyor.

Eyalet Meclisi üyesi Latrice Walker tarafından 10 Mayıs’ta sunulan 7024 sayılı New York Meclis Yasası, kefaletin ödenmesi için kabul edilebilir prestiji para teminatlı stabil kripto para biçimlerini belirleyecek kurallar oluşturmayı hedefliyor. Yasa tasarısının bir başka gayesi da kefaletin garanti altına alınmasının bir yolu olarak stablecoin’lerin kabulünü, kaydını ve işlenmesini aktif bir halde yönetecek kapsamlı bir sistem kurmak.

New York’ta kefalet senetlerinin ödenmesi şu anda nakit, sigorta bonoları ve kredi kartları üzere yollarla yapılabiliyor. Fakat yeni tasarı, prestiji para teminatlı stablecoin’lerle ödemeye müsaade vererek işleri daha çağdaş hale getirmeyi amaçlıyor.

Sabit kripto paralar nedir?

İtibari para teminatlı sabit kripto paralar (stablecoin’ler), ABD doları yahut euro üzere klasik prestiji para üniteleri tarafından desteklenen kripto para üniteleridir. Stablecoin çıkaran şirketler, banka hesaplarında muadil ölçüde prestiji para rezervi bulundurur. Böylelikle fiyat istikrarı sağlar ve stablecoin ile prestiji paranın bedelini eşitler.

Bu makale birinci olarak Paranfil üzerinde yayımlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap