Kripto paralar ayının pençesinde boğayı bekliyor

Kripto paralar ayının pençesinde boğayı bekliyor

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Kripto paralar ayının pençesinde boğayı bekliyor

Bitcoin ve Ethereum aylardır bir renge içerisinde gidip geliyor lakin artık yolun sonuna yaklaşıyor. Bununla birlikte Bitcoin Volatilite grafiği de tüm vakitlerin en düşük düzeylerinde dolaşıyor bu ayrıntısı da göze alırsak yakında büyük volatil hareketler beklediğimizi varsayabiliriz.

Ulaş Utku Bozdoğan: Kripto paralar ayının pençesinde boğayı bekliyor 1

İlk olarak ETH/USD grafiğini günlük olarak göz önüne alırsak, 22 Kasım’da başlayıp; günümüze kadar devam eden bir yükseliş trendini görüyoruz. Şu anlık ETH/USD grafiği hayli nötr olduğu için net bir taraf belirleyebilmemiz için akümülasyon düzeyine dikkat etmeliyiz. Akümülasyon çizgisinden (1850-1780) hangi istikamete çıkarsa önümüzdeki vakitlerde da market o taraflı hareket edecektir. Şayet 1780 dayanağı kaybedilirse ETH/USD tarafının uzun bir müddet negatif kalacağını düşünüyorum ve doğal bununla birlikte tüm kripto paralar negatif olarak takip edecektir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Kripto paralar ayının pençesinde boğayı bekliyor 2

ETH/USD grafiğine haftalık olarak Ichimoku yardımı ile bakınca da takviye üzerinde olduğunu ve buradan reaksiyon alabilirse 2218 düzeyine kadar yükselebileceğini görüyoruz. Şu an dikkat etmemiz gereken tek şey akümülasyon düzeyidir. 1780 kaybedilirse 1550 düzeylerine kadar bir düşüş görebiliriz fakat şayet 1850 direnci kazanılırsa 1950 düzeyini maksatlar ve orayı da kazanırsa 2210 düzeyini hedefleyebilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Kripto paralar ayının pençesinde boğayı bekliyor 3

BTC/USD tarafında ise günlük ve haftalık takviye 28.2 olarak karşımıza çıkıyor, bu yalnızca trend takviyesi değil tıpkı vakitte haftalık kijun-tenkan ve günlük kuma dayanağıdır. Bitcoin tarafında haftalık dayanak sahiden güçlü duruyor ve buradan güçlü bir reaksiyon alırsa 31.8k düzeylerini tekrar test etmesi bir ihtimal dahilinde lakin reaksiyon alamaz ve 28.2 düzeyini kaybeder ise bu tarafta da uzun müddetli bir negatiflik bekliyor olacağım. Birinci olarak 25.7 düzeylerini test edebilir lakin 28.2 dayanağının nitekim güçlü durduğunu tekrar belirteyim.

Okuduğunuz için teşekkürler, bol yararlar dilerim!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap