Kripto Para Sektörünün Trendlerini Meltem Demirörs’ün Firması Açıkladı

Kripto Para Sektörünün Trendlerini Meltem Demirörs’ün Firması Açıkladı

Paylaş
Kripto Para Sektörünün Trendlerini Meltem Demirörs’ün Firması Açıkladı

Ünlü Türk kripto para uzmanı ve stratejisti Meltem Demirörs’ün de görev yaptığı CoinShares şirketi, kripto para sektöründeki trendleri kaleme aldı.

Bu yıl için belirlenen trendlere göre, Bitcoin’in makro ekonomik gelişmelerden ciddi oranda etkilendiği ifade edildi. Zengin ve fakir arasındaki uçurumun giderek açılmasının, Bitcoin için ‘etki arttırıcı’ bir sürecin kapısını aralayabileceğine vurgu yapıldı.

Buna ek olarak, başlangıçta var olan ‘hype’ın’ artık olgun bir sürece doğru evrildiği ifade edilirken, kurumsal yatırımcının da artan ilgisinin kritik olabileceği ifade edildi.

Buna karşın, büyük ICO’ların bu yıl beklenen etkiyi yapamadığı ve merkezi olmaması ile ünlenen piyasanın artık biraz daha merkezileşmeye başladığı da raporda yer alan detaylar olarak dikkat çekti.

CoinShares, aynı zamanda artık stabil kripto paraların da etki etmeye başladığına vurgu yaparken, ülkelerin bu alana çok yoğu bir şekilde ilgi gösterdiğini belirtti.

Raporda, Facebook, Apple ve Uber gibi firmaların Blockchain teknolojisi ve kripto paralar ile ilgili çalışmalar yaptığı da yer aldı.

Yine Bitcoin ve kripto paraların türev ürünlerinin de yatırımcıların ilgisini ciddi şekilde çektiği ve bu alanda önemli gelişmelerin yaşandığı da belirtilirken, Bitcoin adaptasyonu konusunda önemli bir yılın geride kaldığına da vurgu yapıldı.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap