Kripto para piyasasında bugün öne çıkan 5 gelişme

Kripto para piyasasında bugün öne çıkan 5 gelişme

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Kripto para piyasasında bugün öne çıkan 5 gelişme

Investing.com – Kripto para sanayisinde günün öne çıkan 5 gelişmesini özetledik.

Blockchain şirketi Securitize, Avrupa’da menkul değer tokenizasyonuna başladı

Geleneksel finans varlıklarını tokenize etme konusunda faaliyet gösteren Blockchain şirketi Securitize, İspanya’da gayrimenkul yatırım paydaşlığı şirketi Mancipi Partners’ın sermayesini temsil eden menkul değerleri tokenize ederek ihraç etmeye başladı. 

Tokenizasyon süreçleri için Avalanche ağı kullanılacak ve ikincil piyasa süreçlerinin Eylül ayında başlatılması planlanıyor. 

Polkadot ağındaki parachain Astar, güncellenen vizyonunu duyurdu

Polkadot ağının en faal parachain’leri ortasında yer alan Astar Network, mahallî varlığın yine tasarımı, tertip yapısı ve Web 3.0’a yönelik benimsemeyi artırma hedefi taşıyan Astar 2.0 vizyonunu tanıttı.

Çok zincirli bir protokol olan Astar, yeni vizyonuyla bilhassa Web 3.0’da kendine yer arayan kurumlara dayanak vermek istiyor. Astar Network, 2023’ün birinci aylarında Toyota Motor ile kurduğu iştirakle dikkat çekmişti. 

Binance Pool, Bitcoin Cash madenciliğine başlıyor

Binance’in madencilik gelirlerini artırmaya odaklı hizmeti Binance Pool, BCH madencilik hizmetinin başladığını duyurdu. 

Binance, geçtiğimiz yıl güç duruma düşen madencilik bölümüne takviye olmak ismine kesim özelinde 500 milyon dolarlık bir kredi projesini hayata geçirdi. Bu bağlamda kripto şirketi, kimi bulut madenciliği şirketlerine odaklanarak finansman dayanağı sağladı. 

Son olarak Bitcoin Cash madenciliğine takviyesini açıklayan Binance Pool, bu hizmeti kullananlara madencilik mükafatlarını günlük olarak aktaracak. Hizmeti kullanmak isteyenler için hesaplarını doğrulamaları şartı aranacak.

Ripple, Palau Cumhuriyeti’nin CBDC projesine takviye verecek

Ripple, Palau Cumhuriyeti ile bir iş birliği kurarak XRP Ledger’da USD dayanaklı bir Palau sabit kripto para ünitesini (PSC) ihraç edecek.

Anlaşmaya nazaran ABD dolarına takviyeli olacak PSC, 10 yıl boyunca karbon nötr özellikli olarak XRP Ledger ağında basılacak. Pilot programın birinci etabı Palau’nun yaklaşık 200 devlet memuru ve lokal tüccarlar tarafından gerçekleştirilecek.

PancakeSwap zkSync Era Ağı’nı kullanmaya başlıyor

BNBChain’de inşa edilen merkezsiz kripto para borsası PancakeSwap, son teşebbüsle birlikte Blockchain ağı sayısını 5’e çıkardı.

PancakeSwap’ın geliştiricilerinden Cher Cocoa, DEX’in bugün zkSync Era Blockchain ağında çalışmaya başladığını duyurdu. PancakeSwap, bu atılımıyla kullanıcı tabanını genişletmeyi ve protokol gelirlerini artırmayı hedefliyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap