Kripto para piyasalarında son durum

Kripto para piyasalarında son durum

Paylaş
BTC Piyasası: Kripto para piyasalarında son durum

Investing.com – Kripto para piyasalarında sakin seyir devam ederken son 24 saatlik işlem hacmi 73 milyar dolarda devam ediyor. Toplam piyasa değeri ise 1,72 trilyon dolar seviyelerinde bulunuyor. 

Bitcoin 39.000 dolar altında yatay seyrediyor 

Bitcoin (BTC) fiyatı, yaklaşık bir aydır 37.700 dolar bandında destek bulmaya devam ederken 38.400 dolar seviyeleri ortalama bir direnç alanını temsil ediyor. Bugün ise gün sonuna doğru 40.000 dolara yaklaşan yükselişin ardından BTC fiyatının yeniden 39.000 dolar seviyesinin altına çekildiği görülüyor. 

Bitcoin piyasa değeri, 736 milyar dolarda devam ediyor. Mevcut piyasa değerine Bitcoin hakimiyet oranı yüzde 43,5 seviyesinde devam ediyor. 

Ethereum (ETH) 2.500 dolar bandında devam ediyor

Ethereum fiyatı, Bitcoin fiyat hareketine benzer olarak dün kapanışa doğru 2.600 dolar test ettikten sonra 2.500 dolar bandına geri döndü. 

Ethereum (ETH), an itibarıyla son bir haftada yüzde 1 oranında değer kaybıyla yatay konumunu korumaya devam ediyor. 

İlk 10 kripto para da sakin seyrediyor 

Kripto para piyasalarında ortalama işlem hacminin düşmesiyle birlikte ilk 10 kripto parada da sakin bir seyir izleniyor. Dünkü fiyatlarına göre artıda bulunan kripto varlık bulunmazken ortalama fiyat düşüşü ise ortalama yüzde 1 seviyesinde kalıyor.

Haftalık fiyat performanslarına göre ise Terra (LUNA), geçen haftaya göre yüzde 12 değer kazancıyla devam ederken XRP, yüzde 4 değer artışına sahip.

İlk 100 kripto para arasında bugün 82 kripto varlık negatif bölgede bulunurken 18’i pozitif seyrediyor. 

Değer artışıyla öne çıkan altcoinlerin başında Elrond (EGLD) yüzde 10’un üzerinde değer artışıyla ilk sırada. Ardından yüzde 9’a yakın değer artışı gören THORChain (RUNE) geliyor. Akşam saatlerinde doğru yüzde 5 üzerinde değer artışı gören altcoinler arasında ise Graph (GRT), Monero (XMR) ve Basic Attention Token (BAT) bulunuyor. 

Bugün yüzde 10’un üzerinde değer kaybeden tek altcoin 89. sırada bulunan Anchor Protocol (ANC) oluyor. Zcash (ZEC) ve PancakeSwap (CAKE) tokenleri, yüzde 5’in üzerinde değer artışıyla ilk 100’de en çok kaybeden kripto varlıklar olarak öne çıkıyor. 

Yazar: Günay Caymaz

Kaynak:  Investing TR

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap