Kripto para piyasaları haftaya nasıl başladı?

Kripto para piyasaları haftaya nasıl başladı?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Kripto para piyasaları haftaya nasıl başladı?

Investing.com – Kripto para piyasaları haftaya 1,16 trilyon dolar ile başladı. Son 24 saatlik ortalama süreç hacmi ise 22 milyar dolar ile düşük düzeyde devam ediyor.

Ağustos ayının birinci haftasında Bitcoin, meçhul bir görünümle 29.000 dolar dayanağına tutunma gayretindeydi. Bununla birlikte altcoin piyasasında da Bitcoin’deki yatay seyre karşın değerli hareketler görülmedi.

Bitcoin, haftaya 29.000 dolar hududunda başlarken yatay bir açılış gerçekleştirdi. Ethereum, misal bir görünümle 1.830 dolar düzeyinde el değiştiriyor. En büyük 20 kripto para ortasında düşüş eğilimi kelam konusu olurken Shiba Inu ve XRP, son 24 saatte en çok gerileyen altcoin’ler oldu. SHIB, geçen hafta %10 oranında bir kıymet artışı sonrası düzeltmeye girerken hafta %4 düşüşle 0,0000092 dolardan başladı. XRP ise %3’e yakın gerilemeyle 0,61 dolar bandında süreç görüyor. 

İlk 20’de düşük oranlı yükseliş gören altcoin’ler Bitcoin Cash ve Solana oldu. Birinci 100 kripto para ortasında günün birinci saatlerinde öne çıkan altcoin, %10’a yakın yükseliş kaydeden XDC Network oldu. Akabinde Dash, Basic Attention Token ve Hedera geldi. APE, SHIB ve GALA ise birinci 100’de en çok düşen altcoin’ler oldu. 

Bu hafta kripto para piyasaları için son derece değerli olan ABD TÜFE ve ÜFE bilgileri yakından takip edilecek. Fed’in faiz kararında kıymetli bir kriter olarak kullandığı TÜFE verisi Perşembe günü TSİ 15.30’da yayımlanacak olup ÜFE verisi Cuma günü TSİ 15.30’da açıklanacak. Buna nazaran haftanın ikinci yarısından itibaren kripto para piyasalarında bu bilgilerin fiyatlanmasına istinaden volatilitenin artması beklenebilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap