Kripto para madencisi Canaan’da kayıplar derinleşiyor

Kripto para madencisi Canaan’da kayıplar derinleşiyor

Paylaş
BTC Piyasası: Kripto para madencisi Canaan’da kayıplar derinleşiyor

Kirpto para madencilik şirketi Canaan, ikinci çeyrekte rekor madencilik dataları açıklasa da şirketin ziyanı artıyor.

Canaan‘ın ikinci çeyrekteki Bitcoin madenciliği gelirleri çeyreklik bazda yüzde 43,3 artarak 15,9 milyon dolarlık rekor düzeye yükseldi. Fakat tıpkı periyotta 30,6 milyon dolarlık madencilik maliyetleri, şirketin toplam 110,7 milyon dolarlık net ziyanına katkıda bulundu.

Kripto para madencisi Canaan, rekor madencilik dataları akabinde ziyan ediyor

Denetlenmemiş ikinci çeyrek sonuçlarına nazaran, Canaan’ın Bitcoin madencilik gelirleri, daha fazla bilgi süreç gücü satışının yapıldığı ikinci çeyrekte, bir evvelki çeyreğe nazaran daha yüksek bir düzeye ulaştı. Şirket, Bitcoin’in fiyatındaki toparlanma ve artan bilgi süreç gücü ve mükafatların tesiriyle, bir evvelki yılın birebir periyoduna nazaran yüzde 105,1 artışla 15,9 milyon dolarlık gelir elde etti. Ayrıyeten, birinci çeyreğe kıyasla ikinci çeyrekte yüzde 43,3 artış kaydetti. Şirket, 2022’nin ikinci çeyreğine nazaran ise yüzde 11,7 artışla 6,1 milyon Thash/s bedelinde bilgi süreç gücü sattı.

Canaan’ın toplam geliri de birinci çeyreğe kıyasla yüzde 33,9 artışla 73,9 milyon dolara yükseldi. Lakin bu artış, geçen yılın birebir devrine nazaran hala kâr edilemeyen bir durumu yansıtmaktadır.

BTC Piyasası: Kripto para madencisi Canaan’da kayıplar derinleşiyor 1

Canaan’ın İdare Konseyi Lideri ve CEO’su Nangeng Zhang, “İkinci çeyrekteki Bitcoin fiyatındaki nispeten düşük düzeye karşın, farklı alanlarda yaptığımız satış artış uğraşları büyüklü müşteriler, kanallar ve perakende dahil olmak üzere olumlu sonuçlar verdi.” biçiminde konuştu. Zhang ayrıyeten, “Madencilik gelirimiz 2023’ün ikinci çeyreğinde yeni bir rekor kırdı. Son vakitlerde Afrika ve Güney Amerika’da yeni madencilik projelerine hakikat genişleme adımları attık.” dedi.

Ancak, bu yıl madenciler için kârlılık gayreti devam ediyor. İkinci çeyrekteki 30,6 milyon dolarlık madencilik maliyeti, toplam 110,7 milyon dolarlık net ziyana neden oldu. Bu, geçen yılın birebir devrinde elde edilen 90,1 milyon dolarlık net kar ile karşılaştırıldığında kıymetli bir düşüş göstermektedir. Net ziyan tıpkı vakitte birinci çeyrekteki 84,4 milyon dolarlık ziyanı da aşmıştır. Bu artışta envanter paha düşüklüğü ve mülk ile ekipmanlardaki kıymet düşüklüğü de tesirli olmuştur.

Zhang, “Kuşkusuz, talep tarafındaki zayıf satın alma gücü ve daima pazar baskısıyla karşılaşıyoruz. Ayrıyeten, bölgesel mevzuat değişiklikleri ve birtakım ortakların muahedeyi ihlali üzere faktörler de madencilik faaliyetlerimize olumsuz tesir ediyor.” halinde konuşarak durumu özetledi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap