Kripto Para Madencileri Yapay Zeka Alanına Yöneliyor!

Kripto Para Madencileri Yapay Zeka Alanına Yöneliyor!

Paylaş
BTC Piyasası: Kripto Para Madencileri Yapay Zeka Alanına Yöneliyor!

Kripto para madencileri, piyasa fiyatlarının tesiri altında kalmayacakları alternatif yeni iş alanları arıyor. Madenciler, piyasa düşüşlerinden etkilenmemek için yapay zeka (AI) hizmetlerine ilgi göstermeye başladı. Yatırım bankacılık devi JPMorgan, yeni raporunda kripto para madencileri hakkında görüşlerini paylaştı.

Rapora nazaran kimi Bitcoin madencileri, çeşitliliği yansıtmak için tekrar markalaştı. Örneğin, Hive Blockchain Technologies (HIVE), Hive Digital Technologies oldu. Riot Blockchain ise (RIOT) ismini Riot Platforms olarak değiştirdi. Bitcoin madencilerinin yanında Ethereum üreten şirketler Merge güncellemesi nedeniyle işsiz kaldı. Eski ETH madencileri yeni gelir modelleri oluşturmak için alan aramaya devam ediyor.

Bazı ETH madencileri, yatırımlarını kurtarmak için GPU’larını satarken öbürleri ise ETC ve RVN üzere altcoinlere yöneldi. Lakin, kelam konusu altcoin ünitelerinin madenciliği, daha düşük piyasa kıymetleri ve öteki sebeplerden dolayı Ethereum kadar kârlı değil.

Yapay zekanın süratli büyümesiyle birlikte, yüksek performanslı bilgi sürece yönelik artan talep, daha evvel eter madenciliği için kullanılan ekran kartlarına yeni bir fırsat alanı açıyor. JPMorgan analistleri, Merge güncellemesinden ziyan gören madencilerin yapay zeka alanında önemli yatırımlar yapmaya başladığını belirtti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap