Kripto Para Madencileri ABD’de Lobi Kurdu!

Kripto Para Madencileri ABD’de Lobi Kurdu!

Paylaş
BTC Piyasası: Kripto Para Madencileri ABD’de Lobi Kurdu!

Ülkede net olmayan regülasyonlar ve kurumların bölüm üzerinde kurduğu baskı nedeniyle kripto para madencileri ABD’de lobi kurdu. Digital Energy Council (DEC) isimli lobi kümesi, Amerikan siyasetine nüfuz ederek madencilerin çıkarlarını savunacak. DEC, geçtiğimiz gün X hesabı üzerinden paylaşım yaparak gayelerini topluluk ile paylaştı:

“Bugün, Dijital Güç Kurulu isimli oluşumu başlatmaya karar verdik. DEC olarak federal seviyede yalnızca kripto para madenciliği ve güç siyasetleri üzerine odaklanan birinci küme olduk.”

Bitcoin madencilik lobisini kuran Tom Mapes, kelam konusu alanlarda kelam sahibi olmak için çalışacaklarının altını çizdi. Mapes, daha evvel çeşitli devlet kademelerinde kıymetli misyonlar aldı.

“Enerji Bakanlığı’nda çalıştığım periyotta kripto madencileri kıymetli bir aktör olarak tanınmaya başladı. Bitcoin madencilerinin, geleceğin güç dalına istikamet vereceğine inanıyorum.”

ABD ve Kripto Düzenlemeleri

Amerikalı devlet kurumları son aylarda bilhassa kripto borsalarına açtıkları soruşturmalar ile gündeme geldi. SEC ve CFTC; Binance, Coinbase ve Kraken üzere şirketlerin üzerine giderken kripto madencileri de nasibini alıyor.

Başkan Joe Biden, kripto madencilik vergisinin kademeli olarka %30’a çıkartılması için Mart ayında bir teklif sundu. Bitcoin madencilerinin kurduğu lobi, bu ve gibisi dalı olumsuz etkileyen siyasetlerin önüne geçmeye çalışacak.

Kripto para borsası Coinbase, geçtiğimiz gün farklı bir lobi kurduğunu açıklamıştı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap