Kripto Para Borsası Bittrex İflas Etti!

Kripto Para Borsası Bittrex İflas Etti!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Kripto Para Borsası Bittrex İflas Etti!

Kripto para topluluğunda dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Dünyanın en eski kripto para borsaları ortasında yer alan Bittrex, iflas müracaatında bulundu. Bir müddettir aslında zorda olan borsa, karşılaştığı zorlukların üstesinden gelmeyi başaramamış gibi görünüyor.

Bittrex, bir müddettir ABD Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC) ile uğraşıyordu. SEC’in açtığı soruşturmaya nazaran borsa, 2017 ila 2022 yılları ortasında ilgili kurallara karşıt davrandı ve tam 1.3 milyar dolar haksız çıkar sağladı. İşte tüm bu tartışmaların gölgesindeyken Bittrex, nisan ayı sonunda da ABD’deki operasyonları durdurmaya karar verdi. Bugün geldiğimiz nokta, bir müddettir aslında sallantıda olan Bittrex için yolun sonuna gelindiğini gözler önüne seriyor.

Yatırımcıya ne olacak?

Ulaş Utku Bozdoğan: Kripto Para Borsası Bittrex İflas Etti! 1

SEC, Bittrex’e epeyce kızgın. Kurumun yaptığı açıklamaya nazaran Bittrex, aracılık yapıyor ve takas borsası üzere çalışıyordu. Bu durum, borsanın SEC’e kaydolması gerektiği manasına geliyordu lakin borsadan bu türlü bir atılım gelmemişti. İşte bu argüman, borsanın sallantılı bir süreç içerisine girmesine yol açtı. Ve geldiğimiz noktada borsayı iflasa götürdü

Bittrex, “bölüm 11” olarak tabir edilen bir iflas usulüne gitti. Bu iflas prosedürü, borsanın borçlarının tekrar yapılandırılmasını ve eskisi üzere hizmet verebilmesini de sağlıyor. Lakin yatırımcının itimadı artık kayboldu. Bundan kaynaklı olarak Bittrex, küresel çapta hizmet vermeye devam edecek olsa da eskisi üzere ilgi görmeyecektir. Borsanın 2017-2018 devrinde en büyük hacimli platformlardan biri olduğunu hatırlatmakta yarar var.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap