Kripto para borsası Balancer, siber saldırıyı doğruladı

Kripto para borsası Balancer, siber saldırıyı doğruladı

Paylaş
BTC Piyasası: Kripto para borsası Balancer, siber saldırıyı doğruladı

Merkeziyetsiz kripto para borsası Balancer, geçtiğimiz günlerde meydana gelen kripto saldırısına ait açıklama yaptı.

Geçtiğimiz haftasonu kripto saldırısına uğrayan Balancer, bugün yapmış olduğu açıklamayla birlikte olayı netleştirmiş oldu. Borsa, platformun V2 havuzlarına ilişkin kritik bir güvenlik açığını açıklamasından sonra, siber saldırıyı doğruladı. Balancer, güvenlik açığıyla bağlantılı birtakım riskleri hafifletmesine ve kullanıcılara para çekmelerini tavsiye etmesine karşın, taarruzdan etkilenen havuzları duraklatamayacağını belirtti.

900.000 dolarlık transferi tehlike yarattı

Ekip Pazar günü yaptığı açıklamada, “Balancer, aşağıdaki güvenlik açığıyla ilgili bir istismarın farkındadır (22 Ağustos’ta bildirildiği üzere),” dedi. Ayrıca azaltma prosedürlerinin riskleri büyük ölçüde azalttığını belirtti. Lakin borsa, etkilenen havuzları duraklatamadıklarının altını çizdi.

Güncel durum itibariyle, siber atağın ziyanı şimdi net olarak bildirilmedi. Fakat, analist firması Cyvers’ın kurucusu ve CTO’su Meir Dolev, 900.000 dolarlık fonun Balancer havuzlarından aktarıldığını ve bunun akın sinyali olabileceğini tabir etti. Bilgisayar korsanına ilişkin olduğuna düşünülen bir adres, üç işlemde 979.000 dolarlık DAI aldı. Saldırganın bu hareketi, 900.000 dolarlık fon transferini akıllara getirdi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap