Kripto Para Balinalarının Artık Avladığı Altcoinler Hangileri?

Kripto Para Balinalarının Artık Avladığı Altcoinler Hangileri?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Kripto Para Balinalarının Artık Avladığı Altcoinler Hangileri?

Bir kripto para balinası birkaç gün içinde 1,71 milyon dolar kazandı. Pekala bunu nasıl yaptı? 2,1 ETH (4.410 dolar) maliyetle 4T PEPE satın aldı. Fakat, bu bir meme-coin’i. Eh, biz ilgilenmiyoruz! Lakin, kripto analisti Lawrence Mike Woriji’ye nazaran, balinaları takip ederseniz önemli paralar kazanmanız mümkün. Analist, balinaların şu anda biriktirdiği üç altcoin’i paylaşıyor.

İlk kripto para: DAI

İlk token DAI sürpriz olabilir. Fakat on-chain bilgiler, bu stablecoin’in kripto para balinalarının yeni gözdesi olduğunu gösteriyor. Yani, Santiment istatistikleri enteresan bir gerçeği ortaya koyuyor. 100.000-10.000.000 DAI’ye sahip adresler, evvelki altı haftaya nazaran arzlarını %6,4 oranında artırdı.

https://twitter.com/santimentfeed/status/1650378871764815872

100.000-1 milyon DAI’ye sahip adresler arzın %13’ünden fazlasını denetim ediyor. 1-10 milyon DAI’ye sahip olanlar ise arzın %25’inden fazlasını elinde tutuyor.

Peki DAI’ye ilgi neden?

Balinaların odaklarını DAI’ye çevirmelerinin birkaç nedeni var.

  1. USDC’den DAI’ye bir geçiş oldu. SVB çöktükten sonra USDC’nin piyasa pahası yaklaşık 10 milyar dolar düştü. Circle, çökmüş bankaya maruz kalmıştı. Bu durum kullanıcıları ortasında endişe yarattı. Birçoğu DAI ile taraf değiştirdi.
  2. USD’nin bedelini çevreleyen belirsizlik. Çin ve bir dizi öbür ülke yeni bir iktisat geliştiriyor. Bu yeni atılım doların bedelini ve gücünü etkiliyor. Hasebiyle USDT ve USDC üzere kripto paralar kimi telaşlarla karşı karşıya kaldı. DAI, farklı kripto para ünitelerinin bir karışımını meblağ. Bu halde, daha az riske sahiptir.
  3. DAI’nin merkezi olmayan yapısı, onu üç büyükler ortasında tanınan bir seçenek haline getiriyor. Grubun sirkülasyonda ne kadar olduğunu söylediğine güvenmek zorunda değilsiniz. Kendi paranızı basma imkanınız var.

Lider kripto para Bitcoin de listede

Bitcoin her vakit ilgi çekecek. Ve işler BTC için çok da makus görünmüyor. Santiment’ten alınan datalar, Nisan ayının Bitcoin balinalarının varlığı biriktirmesiyle sona erdiğini gösteriyor. Farklı bir formda, bu balinalar Nisan ortasında BTC 30.000 doların altına düştüğünde konumlarını sorguladı. Lakin, Nisan ayı sonunda BTC alımlarına devam ettiler.

https://twitter.com/santimentfeed/status/1652105464002531329

Bitcoin balinaları geçtiğimiz birkaç hafta içinde toplam 64.000 BTC topladı. Bu, piyasadaki belirsizliğe karşın gerçekleşti. Balinaların Nisan ayını güçlü bir halde bitirmesi yürek verici. Bu kıymetli yatırımcıların hala yükseliş inancına sahip olduğunu gösteriyor.

Bitcoin’e ilgi neden?

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin’in yarılanması yaklaşıyor. Bu da varlığın fiyatını üst çekecektir. İkinci olarak, piyasada olumlu bir görünüm var. Dolar güç vakitler geçiriyor ve beşerler kriptoya yöneliyor. Bitcoin en çok tercih edilen seçenek zira yaygın bir kabul görüyor. Ve kurumsal kullanım için benimsenme potansiyeli var.

Son kripto para: DYDX

Mart 2023’ten bu yana, büyük dYdX cüzdan sahipleri varlıklarını artırıyor. Uzmanlar dydx’te bir yükseliş trendi öngörüyor.

dYdX’in yükseliş görüşünü destekleyen iki kıymetli on-chain ölçüm var.

  1. Borsa rezervleri.
  2. Balina cüzdanı varlıkları.

Ellerinde 100.000-1.000.000 dYdX token bulunduran büyük cüzdan yatırımcıları, varlığı istikrarlı bir biçimde satın alıyor. Bu durum Mart 2023’ten beri devam ediyor. Santiment dataları, bu balina kümesinin şu anda arzın %5,6’sına yakınına sahip olduğunu gösteriyor. Azalan borsa rezervleri çoklukla vakit içinde bir varlık üzerindeki satış baskısını azaltır. dYdX borsalarının arzı Şubat ve Nisan 2023 ortasında 10 milyondan fazla azaldı. Arzdaki düşüş, varlık üzerindeki satış baskısını azalttı.

DyDx neden yükseliyor?

Bu ortada Dydx’teki bu büyümenin birkaç nedeni var. Bu proje, bu yılın Eylül ayı sonunda Ethereum’dan Cosmos’a geçişini tamamlayacak. Bu hareket yeni bir heyecan yarattı. Dydx, hareketin nedeni olarak Ethereum’daki ölçeklenebilirlik eksikliğini gösterdi. Cosmos’a geçiş, dYdX’in kendi Blockchain ve yönetişim sistemi üzerinde bir token sunmasını sağlıyor.

https://twitter.com/dYdX/status/1539607062291877889

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap