Kripto para balinaları, Mayıs ayı için hangi altcoin’leri topluyor?

Kripto para balinaları, Mayıs ayı için hangi altcoin’leri topluyor?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Kripto para balinaları, Mayıs ayı için hangi altcoin’leri topluyor?

Nisan ayı kripto para piyasası için hayli hareketli geçti. Sert fiyat hareketlerinin görüldüğü süreçte toplam piyasa kıymeti %8 yükseldi. Bu periyotta birtakım büyük yatırımcılar, altcoin projelerinden kimilerine ağırlaştı.

Santiment tarafından sağlanan bilgilere nazaran Mayıs ayı için balinaların sıklıkla yatırım yaptığı 4 altcoin projesi şunlar oldu:

Cardano (ADA): ADA, Nisan ayının dikkat çeken altcoin’leri ortasında yer aldı. Bilgiler ise geçtiğimiz günlerde yaşanan düşüşlerin, yatırımcılar tarafından tabandan satın alma olarak yorumlandığını ortaya koydu. Santiment datalarına nazaran 100 milyondan fazla ADA tutan yatırımcılar, bu periyotta birikimlerini büyüttü. Bu balina kümesi 18 Nisan-27 Nisan aralığında 620 milyon ADA’yı cüzdanlarına ekledi.

Render (RNDR): Render, Nisan ayının en çok yükselen altcoin’lerinden biri oldu. Solana ağına entegrasyona yönelik gelişmeler ile birlikte balinalar, altcoin projesinde önemli alımlar gerçekleştirdi. Zincir üstü datalar, balinaların Şubat ayından bu yana RNDR biriktirdiğini ve cüzdanlara Nisan ayında da eklemeler yaptığını ortaya koydu.

Chiliz (CHZ): Chiliz, ağa yönelik güncellemeler ile Mayıs ayına dair olumlu bir imaj veren altcoin’lerden oldu. Santiment’e nazaran son bir haftada, balina cüzdan sayısında büyük artış yaşandı ve bu devirde 143 milyon dolarlık CHZ alımı gerçekleşti.

Litecoin (LTC): Mayıs ayında gözlerin çevrileceği projelerin başında Litecoin de yer alıyor. Esaslı altcoin projesinde halving süreci giderek yaklaşırken balinaların LTC alımları artıyor. Bilgilere nazaran büyük cüzdanlar, son günlerde 4,5 milyon LTC eklemesi yaptı.

Bu makale birinci olarak BeInCrypto üzerinde yayımlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap