Kripto Milyarderi: Bu Olay Piyasanın Mukadderatını Değiştirecek!

Kripto Milyarderi: Bu Olay Piyasanın Mukadderatını Değiştirecek!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Kripto Milyarderi: Bu Olay Piyasanın Mukadderatını Değiştirecek!

Kripto para piyasasında dönüm noktası diyeceğimiz olayları vakit zaman yaşıyoruz. Olayın büyüklüğünü yaşayınca fark ediyoruz. Yaşamadan birtakım şeyleri varsayım etmek mümkün. Lakin kestirimlerde her vakit istediğimiz doğrultuda gerçekleşmiyor. Galaxy Digital CEO’su Michael Novogratz 2023 yılı için Bitcoin’in durumuna yönelik görüşlerini paylaşıyor. Bakalım hangi olay piyasaya taraf verecek?

Kripto para Bitcoin için dönüm noktası

Kripto para Bitcoin’in 2023 yılında gelgitler yaşadığı bir gerçek. Artık 30 bin dolar hududunu aşma uğraşında. Ayrıyeten geçen yıl yaşanan ayı piyasasının izlerini üzerinden atmak istiyor. Bu yıl tahminen de en değerli olay kurumsal yatırımcıların varlığa yönelik ilgisiydi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Kripto Milyarderi: Bu Olay Piyasanın Mukadderatını Değiştirecek! 1

Bu doğrultuda milyarder ve Galaxy Digital CEO’su Michael Novogratz’dan değerli açıklamalar geliyor. Ona nazaran Bitcoin için dönüm noktası olan bir gelişme var. Bu gelişme trilyonlarca dolarlık varlığı yöneten BlackRock’ın CEO’su Larry Fink’in açıklamaları. Btcpiyasasi.com olarak daha evvel de belirttiğimiz üzere Fink 29 Temmuz tarihinde bir röportaj vermişti. Röportajında açıklamalarına baktığımızda kripto para Bitcoin’i açıkça benimsediğini görüyoruz. Öbür taraftan açıklamaları kripto para alanının artık ateşli bir destekçisi olduğunu gösteriyor.

Şüphecilikten kabule uzanan yol

Bu noktada Novagratz, Fink’teki dönüşüm için değişik bir söz kullanıyor. Buna nazaran Fink için “turuncu bir hap aldı” sözü onun dönüşümüne yönelik bir söz aslında. Ayrıyeten bu söz inanmayan birini alıp Bitcoin’e inanan biri haline getirmeyi de açıklıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Kripto Milyarderi: Bu Olay Piyasanın Mukadderatını Değiştirecek! 2

Larry Fink’in kripto para alanına yönelik inançsız biri olduğunu hatırlatalım. Kendisi kripto para ünitesinin savunucusu olmadan evvel Bitcoin’in faydaları konusunda kuşkucuydu. Artık bu kuşku gitmiş durumda. Larry Fink artık Bitcoin için global bir para ünitesi olacak diyor. Ayrıyeten dünyanın dört bir tarafındaki insanların kripto para ünitesine güvendiğini söz ediyor.

BlackRock’ın Bitcoin fiyatı üzerindeki etkisi

Novogratz’a nazaran BlackRock’ın spot Bitcoin ETF müracaatının ve Fink’in değişen bakış açısının kripto para ünitesine yansıması olacak. Buna nazaran bu gelişmeler Bitcoin’in yeni tepelere ulaşmasını sağlayacak. Ayrıyeten bu durum kripto para ünitesi için yeni benimsemelere ve kabul döngüsüne imkan sağlayacak.

Ulaş Utku Bozdoğan: Kripto Milyarderi: Bu Olay Piyasanın Mukadderatını Değiştirecek! 3

Fink’in şüpheciliği 2018 yılına kadar gidiyor. O vakitler kripto para ünitelerine hiç ilgi duymadığını belirtmişti. Fakat açıklamalarında net bir lisan kullanmamıştı. Yasal netliğe yönelik de vurgular yapmıştı. Lakin ABD’nin şimdi kripto para dalını yönetmek için kapsamlı düzenlemeler yürürlüğe koymadığını belirtelim. Öteki taraftan ABD Menkul Değerler Borsası Komisyonu’nun (SEC) dalı boğmaya çalıştığı savıyla tenkitlere maruz kaldığını da hatırlatalım.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap