Kripto hırsızlığında yeni moda: Kanada polisi uyardı!

Kripto hırsızlığında yeni moda: Kanada polisi uyardı!

Paylaş
BTC Piyasası: Kripto hırsızlığında yeni moda: Kanada polisi uyardı!

Kanada polis departmanı, yatırımcıların konutlarına teslimat sürücüsü kılığında giren kripto hırsızları hakkında ikaz metni yayınladı.

19 Temmuz’da Vancouver’ın güneyinde bir kent olan Richmond’daki Kanada Kraliyet Atlı Polisi (RCMP), son 12 ayda kripto yatırımcılarını içeren soygunların artış gösterdiğini lisana getirdi. RCMP olaylarla ilgili detayları açıklamadı. Yalnızca hırsızın, her olayda bir teslimat sürücüsü üzere davranıp, kurbanların kripto para hesaplarına erişim sağlayan bilgilerini çaldığını belirtti.

Konuyla ilgili yetkili isimlerden açıklama geldi

Richmond RCMP Büyük Cürüm Birimi’nden Başçavuş Yine Hsieh, olaylar ile ilgili görüşlerini şu halde lisana getirdi;

“Birisi, kripto paralar için bu kurbanları amaç alıyor. Kamu güvenliği için bir ihtarların yapılması gerekiyor. Şüpheliler, teslimatçı yahut yetkili kişi kılığına girerek kurbanın konutuna giriyor. Şüpheliler konuta girdikten sonra kurbanların kripto para hesaplarına erişim sağlayan bilgilerini çalıyor.”

Delta Polis Soruşturma Hizmetleri’nden Kıdemli Çavuş Jill Long, şüphelilerin kurbanların nerede yaşadıklarının yanı sıra kripto para ünitesine yüklü ölçüde yatırım yaptıklarını bildiklerini söyledi. Polis departmanı bir tutuklama yaptığını doğruladı, fakat birkaç olayın kontaklı olup olmadığını şimdi doğrulamadı. Soruşturmalar devam ederken, ne kadar kripto para ünitesinin çalındığına dair bilgiler paylaşılmadı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap