Kripto hırsızlarının yeni odağı: Düzmece MetaMask siteleri!

Kripto hırsızlarının yeni odağı: Düzmece MetaMask siteleri!

Paylaş
BTC Piyasası: Kripto hırsızlarının yeni odağı: Düzmece MetaMask siteleri!

MetaMask kullanıcılarını maksat alan kripto dolandırıcıları, yatırımcıların cüzdanlarına erişebilmek ismine düzmece web siteleri oluşturmaya başladı.

Hindistan, Nijerya, Mısır, Kolombiya, Brezilya, Vietnam ve birçok bölgede uydurma MetaMask siteleri tespit edildi. Ethereum tabanlı kripto cüzdanı MetaMask, dolandırıcıların yeni madeni oldu. Bu kripto dolandırıcılığı, dikkatsiz kullanıcıların MetaMask cüzdanlarına erişimi açan düzmece web sitelerine yönlendirilmesine dayanıyor.

BTC Piyasası: Kripto hırsızlarının yeni odağı: Düzmece MetaMask siteleri! 1

Develete ilişkin web siteleri kullanılıyor!

Bir kullanıcı, hükümete ilişkin web sitesi URL’lerinde yer alan düzmece ilişkilerden rastgele birine tıkladığında, orjinal “MetaMask.io” URL’si yerine uydurma bir URL’ye yönlendiriliyor. Akabinde Microsoft’un yerleşik güvenliği Microsoft Defender’a bildiri gidip, kullanıcılara ihtar niteliğinde bir yazı bildiriliyor.

Kullanıcılar uyarıyı dikkate almazlarsa resmi MetaMask web sitesine benzeyen düzmece bir web sitesine yönlendiriliyor. Uydurma web siteleri, kullanıcılardan platformdaki çeşitli hizmetlere erişmek için MetaMask cüzdanlarını bağlamalarını istiyor. Kullanıcı ilişkiyi gerçekleştirdikten sonra kripto hırsızları için artık olay zinciri tamamlanıyor. Cüzdanlara tamamiyle erişim sağlayan hırsızlar, varlıkların hepsini kendi cüzdanlarına aktarıp süreci tamamlıyor.

BTC Piyasası: Kripto hırsızlarının yeni odağı: Düzmece MetaMask siteleri! 2

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap