Kripto hırsızlarının gayesinde Exactly Protocol var!

Kripto hırsızlarının gayesinde Exactly Protocol var!

Paylaş
BTC Piyasası: Kripto hırsızlarının gayesinde Exactly Protocol var!

Optimism katman-2 ağında yer alan DeFi projesi Exactly Protocol, 7 milyon dolardan fazla ziyana uğradı.

Optimism ekosisteminin katman-2 ağında bulunan DeFi projesi Exactly Protocol, güvenlik saldırısına uğradı. DeFi tarafında devam eden akınların son kurbanı Exactly Protocol, 7 milyon doların üzerinde ziyan yazdı. Şirketin akıllı kontratlarındaki açıklardan faydalanarak taarruz gerçekleştiren hackerın 7,3 milyon dolar bedelindeki 4.300 tane Ethereum’u (ETH) ele geçirdiği bildirildi.

BTC Piyasası: Kripto hırsızlarının gayesinde Exactly Protocol var! 1

DeFi ekosistemine akınlar devam ediyor

Curve havuzunda başlayan likidasyon sorunları, öteki DeFi projelerinde tesirini gösteriyor. Büyük bir likidasyon sıkıntılarıyla karşı karşıya kalan Curve Finance, hem teknik hem de temel tahlil tarafında bedel kaybetti. DeFi ekosistemine karşı güvensizliğin başlamasıyla bu meseleler daha büyük bir hale geldi.

Saldırıların son mağduru olan Exactly Protocol, yaklaşık olarak 4.300 ETH kaybetti. Yeni durum prestijiyle 7,3 milyon dolara denk gelen bu kıymet, platform kullanıcılarının reaksiyonunu çekti. Toplumsal medya paylaşımlardan mevzuya dair açıklamalar yapan DeFi projesi, şimdilik net bilgileri açıklamış değil.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap