Kripto fonları rekor girişler görürken Bitcoin pahası 41.000 doları aştı

Kripto fonları rekor girişler görürken Bitcoin pahası 41.000 doları aştı

Paylaş
BTC Piyasası: Kripto fonları rekor girişler görürken Bitcoin pahası 41.000 doları aştı

Kripto para piyasası bugün değerli bir yükselişe şahit oldu ve Bitcoin’in kıymeti 41.000 $ sonunu aştı. Bu ralli, Ekim 2021’de ABD vadeli süreçlere dayalı borsa yatırım fonunun (ETF) piyasaya sürülmesinden bu yana yeni bir tepeye ulaşan kripto yatırım eserlerine kıymetli ölçüde sermaye girişiyle tıpkı vakte denk geldi.

Yatırımcılar geçtiğimiz hafta bu eserlere 176 milyon dolarlık rekor bir kaynak aktardı. Bitcoin 132,8 milyon $’lık etkileyici bir girişle başı çekerek güçlü bir yatırımcı inancına işaret etti. Ethereum, arka arda beşinci haftada da yükseliş eğilimini sürdürerek 30,8 milyon dolar daha ekledi.

Solana ve Cardano üzere öteki kripto para üniteleri mütevazı karlar yaşadı. Lakin, Litecoin olumlu eğilimi bilakis çevirdi ve çıkışlarla karşılaştı. Kayda bedel bir değişimle, Bitcoin Short fonu 3,6 milyon dolar çekerek üç haftalık çıkış serisini bilakis çevirdi ve yatırımcı hassaslığında piyasaya karşı bahis oynamaya yönelik bir değişiklik olduğunu gösterdi.

Fon akışı global olarak eşit bir halde dağılmadı. Kanada 79 milyon $’lık girişle başkan olurken, onu 56,9 milyon $ ile Almanya ve 53,5 milyon $ ile ABD takip etti.

Bu makale yapay zekanın dayanağıyla oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Kaide ve Şartlar kısmımıza bakın.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap