Kripto firması LBRY’den SEC kararına itiraz

Kripto firması LBRY’den SEC kararına itiraz

Paylaş
BTC Piyasası: Kripto firması LBRY’den SEC kararına itiraz

Kripto start-up’ı LBRY, ABD Menkul Değerler ve Borsa Kuruluna (SEC) kayıt yaptırmadığı kararına itiraz etti.

2022 yılında SEC, blokzincir tabanlı belge paylaşım ağının gerçekleştirdiği lokal token satışlarının, federal menkul değerler maddelerini ihlal ettiğini sav ederek şirkete dava açmıştı. New Hampshire yargıcı da davayı SEC’in lehine sonuçlandırdı ve son karar 11 Temmuz’da verildi. LBRY kararın akabinde kapatılacağını bildirdi.

Karara nazaran LBRY’nin 111.614 dolarlık bir ceza ödemesi gerekiyor. Ayrıyeten şirket, federal menkul değerler maddelerini ihlal ettiği için “kalıcı olarak kısıtlandı.”

Ripple Labs kararı

Blokzincir platformu Ripple Labs de 1,3 milyar dolarlık XRP token satışında misal SEC savlarıyla karşı karşıya. Hukuk danışmanları ise federal yargıcın Temmuz ayında Ripple’ın lehine verdiği kararın, emsal davalarda yer alan öbür firmalara umut verebileceğini söylüyor. Mahkeme, verdiği kararda Ripple’ın perakende yatırımcılara yaptığı satışların, menkul değerler yasasını ihlal etmediğini belirtti.

LBRY, Twitter (artık X) hesabında paylaştığı gönderide karara itiraz edeceğini söyledi. CoinGecko datalarına nazaran LBC, son 24 saatte yaklaşık yüzde 6 düşerek 0,013 dolara geriledi.

Bu makale birinci olarak CoinDesk Türkiye üzerinde yayımlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap