Kripto fenomeni BitBoy, FTX davasından çıkartıldı!

Kripto fenomeni BitBoy, FTX davasından çıkartıldı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Kripto fenomeni BitBoy, FTX davasından çıkartıldı!

BitBoy lakaplı kripto fenomeni Ben Armstrong’un FTX çöküşüyle ilgili kritik bir davadan çıkartılma kararı alındı.

FTX‘in çöküşüyle ​​ilgili devam eden davanın ortasında, kripto fenomeni BenBitBoyArmstrong davadan çıkarılırken, üç ünlü onlara karşı olan davayı çözmeyi tercih etti. Mahkeme evrakında yer verilen sözler, hem BitBoy hem de davada ismi geçen ünlü isimler hakkında şaşkınlık yarattı.

Ünlü isimlerin mahkeme belgesi başları karıştırdı

Bir mahkeme evrakında, “Temsilci avukat, FTX Davalısı Ben Armstrong’a yönelik tezlerin İstekli Reddi Bildiriminde bulunuyor. Binance sıkıntısında onun uzlaşmasına ait bir bildirim sunacak” sözüne yer verildi . Öbür bir mahkeme dosyasına göre Armstrong “cevap yahut özet karar önergesi sunmamıştı”; yani davanın argümanlarına cevap vermemişti yahut mahkemeden davayı duruşmasız olarak sunulan kanıtlara dayanarak karar vermesini talep etmemişti.

Bu ortada, Jacksonville Jaguars’ın oyun kurucusu Trevor Lawrence ve YouTube fenomenleri Kevin Paffrath ve Tom Nash, müracaata nazaran davayı çözmeye karar verdiler. Yerleşim şartları şimdi açıklanmadı. Anlaşmaları resmi olarak kabul eden ve üç kişiyi devam eden davadan çıkaran mahkeme kararı şu anda ABD’li Yargıç K. Michael Moore’un onayını beklemede.

Lawrence ve Nash de geçen hafta FTX’in eski CEO’su Sam Bankman-Fried yönetimindeki  bazı pazarlama ve sponsorluk ödemelerinin ardındaki isimler ve sayılarla ilgili bir evrakta listelenmişti .

Bu belgede Shaquille O’Neal, Naomi Osaka ve David Ortiz üzere ünlü sportmenlerin yanı sıra MLB ve NBA’in Miami Heat ve Golden State Warriors franchise’ları üzere tertiplere yapılan milyonlarca dolarlık ödemeler listeleniyordu. Coachella, Gamestop ve Kevin O’Leary de listede yer aldı. FTX’i tanıttıkları için dava edilen başka ünlüler ortasında Tom Brady, Gisele Bundchen ve Steph Curry yer alıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap