Kripto Dünyasında Heyecanlı Bekleyiş! SEC’e Karşı Şaşırtan Atılım

Kripto Dünyasında Heyecanlı Bekleyiş! SEC’e Karşı Şaşırtan Atılım

Paylaş
BTC Piyasası: Kripto Dünyasında Heyecanlı Bekleyiş! SEC’e Karşı Şaşırtan Atılım

Bugün kripto para dünyasında değerli bir gelişme yaşanıyor. Buna nazaran SEC’e karşı bir atak kelam konusu. Kongre, net kurallar ortaya çıkana kadar SEC’in kripto yaptırımlarını durdurmak için harekete geçti. Ayrıntılara bakalım.

Kongre SEC’in kripto yaptırımlarına karşı duruyor

Minnesota Cumhuriyetçisi ve ABD Temsilciler Meclisi Çoğunluk Temsilcisi Tom Emmer’den bugün kıymetli bir atak geldi. SEC’in dijital varlık yaptırımları için fon kullanımını kısıtlamaya yönelik bir kongre teşebbüsüne öncülük ediyor. Bu efor, kripto para ünitesi sanayisini yöneten kapsamlı kural ve düzenlemelerin eksikliğine bir karşılık.

BTC Piyasası: Kripto Dünyasında Heyecanlı Bekleyiş! SEC’e Karşı Şaşırtan Atılım 1

Bu bağlamda fonların “Silahlandırılmasını” tedbire gayesi biçiminde bir ayrıntı var. Emmer’in 2024 mali yılı Mali Hizmetler ve Genel Hükümet Ödenekleri Yasası’nın modülü olan değişiklik önerisi değerli. Buna nazaran SEC’in kripto para dalına yaptırım uygulamak için vergi mükellefi fonlarını kullanmasını engellemeyi amaçlıyor. Birincil emel, Emmer’in SEC’in kripto sanayisine karşı kaynakları “silah olarak kullanmasını” engellemek.

Emmer’ın SEC Lideri Gensler ile ilgili endişeleri

Emmer yaptığı eleştirel açıklamada kıymetli bir detaya dikkat çekiyor. SEC Lideri Gary Gensler’in SEC’in yetkilerini genişletmek için güç kullanmasına ait telaşlarını lisana getiriyor. Gensler’in aksiyonlarının Amerikan halkının ziyanına olduğuna ve Kongre’nin müdahalesini gerektirdiğine inanıyor.

BTC Piyasası: Kripto Dünyasında Heyecanlı Bekleyiş! SEC’e Karşı Şaşırtan Atılım 2

Emmer mevzuyla ilgili olarak “Gary Gensler, Amerikan halkının ziyanına olacak biçimde yetkilerini genişletmek için gücünü berbata kullanıyor. Kongre, Lider Gensler’in vergi mükelleflerinin dolarlarını daha fazla silah olarak kullanmasını engellemek için ödenek süreci de dahil olmak üzere tüm araçlarımızı kullanmalıdır.” diyor.  Emmer ayrıyeten “Bu nedenle, net kurallar ve düzenlemeler yürürlüğe girene kadar SEC’in dijital varlık uygulaması için fon kullanımını kısıtlayan bir ödenek değişikliğine sponsor olmayı planlıyorum.” vurgusu yapıyor.

Emmer’ın düzenleyici açıklık taahhüdü

Tom Emmer, kripto para ünitesi alanında düzenleyici netlik ve yenilikçiliğin önde gelen savunucularından biri. Daha evvel dijital varlık piyasasında şeffaflığı artırmak, tüketicileri korumak için birçok yasa tasarısına önderlik yapmıştı. Buna nazaran bu tasarılar ortasında Blockchain Düzenleyici Netlik Yasası yer alıyor. Ayrıyeten Menkul Değerler Netlik Yasası ve İnovasyon Yasasının Önündeki Mahzurların Kaldırılması da yer alıyor.

BTC Piyasası: Kripto Dünyasında Heyecanlı Bekleyiş! SEC’e Karşı Şaşırtan Atılım 3

Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda temsilci Tom Emmer’in öncülük ettiği bu hareket dikkat çekiyor. Ayrıyeten kripto para dalında güzel tanımlanmış düzenlemelere duyulan gereksinimin giderek arttığının altını çiziyor. Öteki taraftan Kongre, SEC’in kripto yaptırımları için fon kullanımını kısıtlamak üzere harekete geçiyor. Başka taraftan süratle gelişen bu bölümde yeniliğin en yeterli nasıl düzenleneceği ve teşvik edileceği konusunda devam eden diyalogda çok değerli bir ana işaret ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap