Kripto borsası Bybit İngiltere’den çıkma planları yapıyor 

Kripto borsası Bybit İngiltere’den çıkma planları yapıyor 

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Kripto borsası Bybit İngiltere’den çıkma planları yapıyor 

Investing.com – Birleşik Krallık, kripto para piyasalarını direkt etkileyecek olan yeni düzenlemeleri hayata geçirmeye hazırlanıyor. Kripto piyasasının en büyük borsalarından biri olan Bybit ise ülke sınırılarında kripto piyasasını da içine alacak formda genişletilen pazarlama yönetmeliğini münasebet göstererek Birleşik Krallık’tan çıkmayı gündemine aldı. 

Bybit’in CEO’su Ben Zhou, düzenleme baskısından ötürü yakın vakitte Fransa’dan çıktıklarını hatırlatırken düzenleme şartlarının sıkılaşmasından ötürü yakın vakitte Birleşik Krallık’tan da çıkacaklarını lisana getirdi. Zhou, tıpkı vakitte dünya çapında düzenleyici şartların daha katı hale gelmesinden ötürü ilerleyen periyotlarda birçok ülkede faaliyetlerine devam edemeyebileceklerini kelamlarına ekledi. 

İngiltere’de Finansal Yürütme Otoritesi (FCA), kriptoya dayalı finansal eserlerin daha şeffaf ve gerçek formda pazarlanmasına yönelik yeni kuralları, 8 Ekim tarihinden itibaren yürürlüğe alacak. Öteki yandan Birleşik Krallık’ta 2021 yılından bu yana kripto türev eserleri sunmak yasak. Lakin birtakım kripto borsaları, çeşitli yollarla ülkede bu hizmeti vermeye devam ediyordu. Yeni kuralların yürürlüğe alınmasının akabinde ülkede kripto türev eserlerinin sunulmasına yönelik tüm yollar kapanmış olacak.

Bu durumun ülkede faaliyet gösteren bütün kripto para borsaları için önemli bir sorun olduğunu söyleyen Zhou, öbür kuruluşların da yeni kurallara nazaran nasıl hareket edeceğini düşündüklerini lisana getirdi. 

Ekim ayı prestijiyle kripto şirketlerini kapsayacak biçimde genişletilen pazarlama kuralları, aslında yıllardır menkul değer aracılığı faaliyetinde bulunan şirketler için uygulanıyor. 

Bybit, 2018 yılında vadeli kripto ticaretine odaklanan bir borsa olarak kuruldu. Akabinde spot kripto para ticaretini de başlatan şirket, ticaret hacmini süratle artırmayı başardı. Bugün ortalama 756 milyon dolarlık ticaret hacmine sahip olan Bybit, piyasanın en büyük 5. kripto borsası pozisyonunda bulunuyor. Ayrıyeten kripto türev eserleri piyasasında da gücünü koruyan platform, vadeli kripto süreçlerinde Binance’in akabinde en yüksek süreç hacmine sahip.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap