Kripto Borsalarındaki Bitcoin (BTC) Arzı Son Yılların Tabanını Gördü!

Kripto Borsalarındaki Bitcoin (BTC) Arzı Son Yılların Tabanını Gördü!

Paylaş
BTC Piyasası: Kripto Borsalarındaki Bitcoin (BTC) Arzı Son Yılların Tabanını Gördü!

Geçtiğimiz yıl yaşanan ayı piyasasının akabinde kripto paralar bir ölçü yükseldi. Ocak-Nisan devrinde Bitcoin yaklaşık %85 yükselse de bu hareketin akabinde piyasa dingin bir seyir izledi. Dingin piyasa, yatırımcıların kısa vadeli BTC ve altcoin ticaretinden daha çok sakin bir hal sergilemesine neden oluyor.

On-chain bilgi takipçisi CryptoQuant, merkezi borsalarda bulunan Bitcoin ölçüsünün son yılların en düşük sayılarına geriledi. CryptoQuant analistleri, merkezi kripto para platformlarında bulunan BTC ölçüsünü 2 milyon adet olarak tespit etti. Bu sayı son 1 ay içerisinde %4 düşerken Ocak 2018’den bu yana kaydedilen en düşük bilgi olarak karşımıza çıkıyor.

BTC Piyasası: Kripto Borsalarındaki Bitcoin (BTC) Arzı Son Yılların Tabanını Gördü! 1

Ne Manaya Geliyor?

Merkezi borsalarda bulunan Bitcoin yahut rastgele bir altcoin ünitesinin azalması bir çok sonucu beraberinde getiriyor. DEX’ler üzerindeki kripto ölçüsünün soğuk cüzdanlara çekilmesi, yatırımcıların uzun vadeli eğiliminin arttığı manasına gelebilir. Lakin bu durumun olumsuz yanları da bulunuyor.

Kripto para borsalarındaki token ölçüsündeki düşüş, piyasa likiditesinin azalması manasına da geliyor. Azalan likidite sonucunda kripto fiyatları daha az ölçüde satış baskısı sonucunda daha düşük fiyatlara gerileyebiliyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap