Kripto Balinaları Bu Altcoinlerden Yüklüce Sattı!

Kripto Balinaları Bu Altcoinlerden Yüklüce Sattı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Kripto Balinaları Bu Altcoinlerden Yüklüce Sattı!

Zincir üzerindeki son bilgiler farklı bir durum ortaya koyuyorlar. Kripto piyasasındaki son düşüşün akabinde balinalar tekrar harekette. Önde gelen birkaç Ethereum balinasının Wrapped Bitcoin (WBTC) ve Ethereum’da (ETH) değerli satışlar yaptıkları belirtiliyor. Bu büyük ölçekli süreçler piyasa gözlemcilerinin dikkatini çekti. Başka taraftan piyasanın zayıf olduğu bir devirde büyük oyuncuların davranışlarına ışık tuttu.

Kripto alanında büyük süreçler ve varlık düşüşleri

Bir balinanın 4,36 milyon dolar pahasında 150 Wrapped Bitcoin (WBTC) sattığı ve her bir WBTC’nin fiyatının 29.053 dolar olduğu gözlemlendi. Öbür bir örnekte, farklı bir balina ETH başına 1.846 dolardan 7,32 milyon dolar meblağında 3.967 Ethereum sattı. Ayrıyeten, üçüncü bir balina ETH başına 1.844 dolar karşılığında 13,12 milyon dolar bedelinde 7.115 ETH sattı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Kripto Balinaları Bu Altcoinlerden Yüklüce Sattı! 1

Hem Ethereum hem de Wrapped Bitcoin Pazartesi günü fiyat düşüşleri yaşadı. Ethereum’un fiyatı Pazar gününün en yüksek düzeyi olan 1.904 dolardan düştü. Buna nazaran günün en düşük düzeyi olan 1.842 dolara geriledi. Başka taraftan Wrapped Bitcoin’in kıymeti tıpkı vakit diliminde 30.202 dolardan 29.031 dolara geriledi.

Balinaların hareketlerinin bir karışımı

Bazı balinalar varlıklarını satmakla meşgulken, tüm balinalar tıpkı yolu izlemedi. Pazartesi günü, bir balina 5,17 milyon USD Coin (USDC) bedelinde bir alımla 2.802 Lido Staked Ether (stETH) elde etti. Buna ek olarak, birebir balina 10 milyon USDC’yi 5.421 ETH ile değiştirdi. Ayrıyeten bu para daha sonra büsbütün stETH’e dönüştürüldü.

Kripto piyasası dinamikliğini koruduğu ve dalgalandığı için balinaların hareketleri yakından izlenmeye devam ediyor. Bu büyük ölçekli süreçler, piyasa düşüşleri sırasında büyük yatırımcıların mevcut hisleri ve davranışları hakkında fikir vermektedir.

Hareketlerin anlamı

Son yıllarda, balina hareketleri kripto para alanının değerli ve yakından izlenen bir istikameti olmuştur. Balinalar, büyük ölçülerde kripto para bulunduran kişi ya da kurumları söz eder. Öteki taraftan hareketleri piyasa üzerinde kıymetli bir tesire sahip oluyor. Bu balinalar çoklukla toplam coin arzının kıymetli bir kısmını denetim eder. Öbür taraftan bu da onlara alım satım faaliyetleri yoluyla fiyatları etkileme gücü verir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Kripto Balinaları Bu Altcoinlerden Yüklüce Sattı! 2

Piyasadaki oynaklığın arttığı vakitlerde, balina hareketleri daha da besbelli hale gelir. Ayrıyeten büyük alım ya da satım buyrukları keskin fiyat dalgalanmalarını tetikler. Örneğin, bir balinanın varlıklarının değerli bir kısmını likide etme kararı ani bir fiyat düşüşüne yol açar. Bu da btcpiyasasi.com olarak baktığımızda kişisel yatırımcılar ortasında paniğe neden olur. Ayrıyeten daha geniş bir piyasa satışını tetikler. Bilakis, bir balina tarafından düzgün zamanlanmış bir alım, daha fazla yatırımcıyı çekerek ve fiyatları yükselterek bir yükseliş rallisini ateşliyor. Balina hareketlerinin potansiyel tesiri nedeniyle, hareketleri traderlar, analistler ve medya tarafından yakından takibi kelam konusu. Öteki taraftan  genellikle motivasyonları ve potansiyel piyasa tesirleri hakkında spekülasyonlara ve tartışmalara yol açar.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap