Kripto Araştırma Firması: Bitcoin Yerine Bu Altcoin’i Alın!

Kripto Araştırma Firması: Bitcoin Yerine Bu Altcoin’i Alın!

Paylaş
BTC Piyasası: Kripto Araştırma Firması: Bitcoin Yerine Bu Altcoin’i Alın!

K33 Research, önder altcoin Ethereum’un kısa vadede Bitcoin’e nazaran kar sağlayacağını söylüyor. Araştırma firmasının varsayımı Ethereum’un önümüzdeki ay vadeli süreçlere dayalı bir ETF’nin olası onayına dayanıyor.

Araştırma firması: Bitcoin’i bırak, Ethereum’a bak!

K33 Research’e nazaran, SEC’in ABD’deki birinci Ethereum vadeli süreç ETF’sine onay verme mümkünlüğü yüksek. Araştırma firması bu onay kararını, Ekim ayı ortasındaki son teslim tarihinde yahut öncesinde bekliyor.

BTC Piyasası: Kripto Araştırma Firması: Bitcoin Yerine Bu Altcoin’i Alın! 1Ekim ayında kripto ile ilgili ETF’ler için vakit çizelgesi. Bloomberg/K33 Research

Bu arda K33, piyasanın bir spot Bitcoin ETF’sinin alım baskısını hafife aldığını söylüyor. Bununla birlikte K33 Research, Salı günü yayınladığı bir raporda, önder altcoin Ether’in (ETH) Eylül ve Ekim aylarında muhtemel bir borsa yatırım fonu (ETF) listelemesiyle ilgili daha güçlü momentumdan faydalanarak, Bitcoin’den (BTC) daha güzel performans göstermeye hazır olduğunu söylüyor.

Lider altcoin BTC’den daha fazla potansiyele sahip!”

ABD Menkul Değerler ve Borsalar Komisyonu’nun (SEC) birinci Ethereum ETF’sini onaylamak ya da reddetmek için son tarihi Ekim ayının ortası. Uzmanlara nazaran, kurumun esere yeşil ışık yakma ihtimali yüksek. K33 kıdemli analisti Vetle Lunde, bu gelişmenin potansiyel olarak başkan altcoin fiyatını artıracağını belirtiyor. Bu ortada, Bitcoin’in iki yıl evvel vadeli süreçlere dayalı birinci ETF’sinin piyasaya sürülmesinden evvelki üç hafta içinde %60 bedel kazandığını kaydediyor. Bu bağlamda Lunde, şu değerlendirmesini paylaşıyor:

Olasılıklar ETH lehine yığılmış durumda. Ethereum, Bitcoin karşısında güçlü bir izafi alım. ETH/BTC, 2,5 yıllık aralığın en düşük düzeylerine yakın süreç görüyor. Ayrıyeten, göreli üst taraflı için değerli bir kıpırdama alanı var.

BTC Piyasası: Kripto Araştırma Firması: Bitcoin Yerine Bu Altcoin’i Alın! 2

Spot Bitcoin ETF’sinin tesiri gereğince takdir edilmiyor

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, varlık idaresi devi BlackRock, Haziran’da spot eser için müracaat yaptı. Kısa bir müddet sonra ortalarında Fidelity’nin de bulunduğu bir dizi öbür varlık yöneticisi de başvurdu. Bu gelişmelerin akabinde Bitcoin, ETF’lerle ilgili tantanadan adil bir hisse aldı. Geçtiğimiz hafta, SEC’in spot bir Bitcoin ETF’sini onaylama mümkünlüğü, Grayscale’in kapalı uçlu Grayscale Bitcoin Trust’ı (GBTC) bir ETF’ye dönüştürme davasında kuruma karşı kazandığı zaferden sonra görünüşte arttı.

Ancak mahkeme kararına ait heyecan süratle azaldı. Zira SEC, BlackRock ve oburlarının spot eser müracaatlarına ait kararı erteledi. Bu gelişme de haftanın ilerleyen günlerinde hassaslığa biraz daha soğuk su döktü. Grayscale’in mahkeme zaferiyle başlangıçta 28.000 doların üzerine çıkan Bitcoin, kısa müddette tüm çıkarlarını ve daha fazlasını kaybederek geçtiğimiz Cuma öğlenden sonra 25.000 doların çabucak üzerinde altı ayın en düşük düzeyine geriledi. Lunde, şu yorumu yapıyor:

Piyasa spot Bitcoin ETF’sinin potansiyel tesirini hafife alıyor üzere. Bir spot ETF onayının, BTC üzerinde kıymetli bir alım baskısı yaratarak muazzam girişleri çekmesi gerekirdi. Aksine, BTC spot ETF’leri reddedilirse, hiçbir şey değişmez.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap