Kripto analitik firmasına nazaran ETH, BTC’den daha uygun performans gösterecek

Kripto analitik firmasına nazaran ETH, BTC’den daha uygun performans gösterecek

Paylaş
BTC Piyasası: Kripto analitik firmasına nazaran ETH, BTC’den daha uygun performans gösterecek

Ether (ETH), Eylül ve Ekim aylarında Bitcoin’den (BTC) daha uygun performans gösterecek üzere duruyor. Kripto piyasası analitik firması K33 Research, salı günkü raporunda Ether’in muhtemel bir borsa yatırım fonu (ETF) listelemesiyle yükselişe geçeceğini belirtti.

ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesinin (SEC), birinci Ether ETF’sine dair karar vermesi için son tarih Ekim ayı. Komitenin esere onay vermesi ise epeyce beklenen.

Bu gelişme, Ether’in fiyatını poyansiyel olarak artırabilir. K33’ün kıdemli analisti Vetle Lunde, Bitcoin’in birinci vadeli süreç ETF’sinin piyasaya sürülmesinden evvelki üç hafta içerisinde yüzde 60’ın üzerinde arttığını söylüyor.

“İhtimaller ETH’nin lehine görünüyor.” diyen Lunde, bu durumu Bitcoin’e karşı “güçlü bir izafi satın alım” olarak nitelendiriyor.

Spot Bitcoin ETF’sinin kıymeti gereğince takdir edilmiyor

Bitcoin, varlık idaresi devi BlackRock’ın Haziran ayındaki ETF müracaatının akabinde büyük bir coşku gördü ve kısa bir mühlet sonra ortalarında Fidelity’nin de bulunduğu bir dizi varlık yöneticisi müracaatta bulundu.

Geçtiğimiz hafta Grayscale’in SEC’e karşı kazandığı spot Bitcoin ETF zaferi, eserin onaylanacağına dair inancı körükledi.

Bununla birlikte mahkeme kararına ait heyecan süratle azaldı. Akabinde SEC, BlackRock ve başkaları tarafından yapılan müracaatların karar tarihlerini erteledi. Mahkeme sonucuyla 28 bin doların üzerine çıkan Bitcoin, tekrar 25 bin dolar civarına geriledi. Kripto para ünitesi, bu yazının yazılması sırasında 25,745 dolardan süreç görüyor.

Lunde, bu hususta şunları söyledi:

Bu makale birinci olarak CoinDesk Türkiye üzerinde yayımlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap