Kripto analisti, Apple’a bağlı olarak Bitcoin’in büyük bir düşüş yaşayabileceğini söyledi

Kripto analisti, Apple’a bağlı olarak Bitcoin’in büyük bir düşüş yaşayabileceğini söyledi

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Kripto analisti, Apple’a bağlı olarak Bitcoin’in büyük bir düşüş yaşayabileceğini söyledi

Ünlü kripto analisti, kıymetli bir faktör sebebiyle Bitcoin pahasının %60’tan fazla düşebileceğini söyledi.

DataDash’ten Nicholas Merten, 512.000 YouTube abonesine yaptığı açıklamada, Apple’ın piyasa kıymetinin düşmeye devam etmesi halinde Bitcoin kıymetinin %60’tan fazla düşme tehlikesi olduğuna dikkat çekti.

Merten’in açıklamasına nazaran, Apple’ın piyasa kıymetinde yaşanabilecek bir düşüş, Bitcoin’in ve pay senetlerinin de çöküşüne yol açacak. Temmuz ayında 3 trilyon dolarlık piyasa pahasına ulaşan Apple, şu anda yaklaşık olarak 2,79 trilyon dolara kadar geriledi.

“Apple’ın 3 trilyon dolarlık bir şirketten 1,5 trilyon dolarlık bir şirket durumuna geçmesi halinde bu Bitcoin’i etkileyecektir. Bunun olmayacağını söylemek için bir fantezi dünyasında yaşamamız gerekiyor. Bilhassa belirtmek isterim ki bu türlü bir olayın Bitcoin halving’den yahut Bitcoin ETF’inden çok daha büyük bir tesiri olacaktır.
Bu senaryo gerçekleştiği takdirde Bitcoin’in 10.000 – 12.000 dolar ortasında bir düzeye inebileceğini söylemek mümkün. Bunun kesin gerçekleşeceğini söylemiyorum lakin bunun beklenen bir senaryo olduğuna inanıyorum”

Apple’ın yaşadığı düşüşün değerli olduğuna dikkat çeken analist şunları ekledi:

“Apple’ın piyasa pahasının 200 milyar dolar düşmesinin bir manası var. Her ne kadar küçük bir düşüş üzere görünse de bu küçük yüzdeli düşüşler, Apple’ın değerlemesini ve Microsoft üzere öteki şirketlerin de paylarını etkiliyor. Bu durum daha da büyüyor. Bundan Bitcoin ve altcoin’ler de etkileniyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap