Kripto Alım Satımında Yapay Zeka Devri: TradeGPT

Kripto Alım Satımında Yapay Zeka Devri: TradeGPT

Paylaş
BTC Piyasası: Kripto Alım Satımında Yapay Zeka Devri: TradeGPT

Kripto borsası Bybit piyasa tahlili ve bilgi odaklı soru-cevap hizmetleri sunan yapay zeka dayanaklı TradeGPT’yi piyasaya sürdü.

TradeGPT ismini verdikleri yapay zeka algoritmasıyla piyasa dataları ışığında hareket eden bir sistem geliştiren Bybit, böylelikle borsa kullanıcılarınını alım satım süreçlerine yardımcı olacak.

Bybit, yapay zeka robotuyla sahnede

Dubai merkezli kripto borsası Bybit, piyasa akışındaki problemlere tahlil üretmek ve alım satım hizmeti sunmak emeliyle TradeGPT’yi piyasaya sürdü. Yeni yapay zeka robotu TradeGPT, ChatGPT’nin geniş lisan modelini ve Bybit’in şirket içi ToolsGPT’sini kullanacak.

BTC Piyasası: Kripto Alım Satımında Yapay Zeka Devri: TradeGPT 1

Cointelegraph’ın yaptığı habere nazaran Bybit, TradeGPT’nin piyasa stratejilerini ve eserlerini müşterilerine sunmayı hedefliyor. Daha evvel Bybit, ToolsGPT isminde bir yapay zeka sistemini devreye sokmuştu. Bu sistemden de faydalanacak TradeGPT, teknik tahlil, fonlama tahlili ve model kestirimleri de yapacak.

Bybit, kripto dünyasını genişletmek maksadıyla yapay zekaya odaklanan tek borsa değil. CryptoCom, OKX ve Binance borsaları da çeşitli aksiyonlarda yapay zekadan faydalanıyor.

Yapay zekanın artan ünü ve kullanılabilirliği neredeyse her alanda dikkat çekiyor. Bilhassa kripto dalı, yapay zekanın sunduğu çeşitli avantajlarla daha erişilebilir ve anlaşılabilir bir ortam yaratmayı hedefliyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap