Kraken CEO: Hükümetlerin Gizlilik Coin’lerinin Yararlarını Anlamaları Zaman Alacak!

Kraken CEO: Hükümetlerin Gizlilik Coin’lerinin Yararlarını Anlamaları Zaman Alacak!

Paylaş
Kraken CEO: Hükümetlerin Gizlilik Coin’lerinin Yararlarını Anlamaları Zaman Alacak!

ABD merkezli popüler kripto para borsalarından Kraken‘in CEO’su Jesse Powell, yakın zamanda Naomi Brockwell ile yaptığı bir röportajda oldukça ilginç konulara değindi.

Bitcoin (BTC) ve diğer önde gelen kripto para birimlerinin birçoğu göndericinin ve alıcının kimliğini gizlese de, yavaş yavaş bu gizliliğin aşılmaya başlandığı görüldü. Bunun devamında birçok kullanıcı daha gizli kripto para birimlerine ihtiyaç duydu ve ortaya gizlilik odaklı coin’ler çıktı. Zcash ve Monero gibi kripto para birimleri regülatörlerin favori kripto paraları olmasalar da, kullanıcıların gizliliği konusunda üst düzey iş çıkartıyorlar.

Regülatörler Gizlilik Coin’lerine Karşı!

Özellikle Kara Paranın Aklanmasının Önlenmesine Yönelik Mali Eylem Görev Gücü (FATF) tarafından çıkartılan regülasyonlar, bu tip coin’lerin bütün kripto para borsalarından kaldırılmasını gerektiriyordu. Sadece bu bile hükümetlerin gizlilik coin’lerinden ne kadar korktuğunu göstermeye yetebilir. Kraken CEO’su ise gizlilik için haklı bir sebepleri olduğunu, bunun sadece kötü amaçlarla kullanılmadığını ifade etti. Bunun zaman alacağını belirten Powell, yine de hükümetlerin ilerleyen yıllarda gizlilik coin’lerinin faydalarını öğreneceğinden emin:

“Bunu her şey için kullanmana gerek yok ancak bunlar kesinlikle bir amaca hizmet ediyorlar ve bence bunlar yaygın bir kabul görecekler.”

Aslında kötü amaçlarla kullanılan kripto paralar sadece gizlilik coin’lerinden ibaret değil. Buradaki haberden de okunabileceği gibi 2019 yılında Bitcoin ile milyarlarca dolarlık kötü amaçlı işlem gerçekleştirildi.

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap