Koronavirüs Salgınında Bu Hisselere Dikkat

Koronavirüs Salgınında Bu Hisselere Dikkat

Paylaş
Koronavirüs Salgınında Bu Hisselere Dikkat

Dünyanın en büyük bankalarından Goldman Sachs, Koronavirüs salgınıyla ilgili yeni bir rapor yayınladı. CNBC’nin aktardığı bilgilere göre Goldman Sachs, bu salgının bazı şirketlere kazanç sağlayacağını düşünüyor.

Kimilerine Fırsat Doğdu

Türkiye de dahil olmak üzere birçok ülke çeşitli işletmeleri, kurum ve kuruluşları karantinaya almaya başladı. Bazı ülkeler OHAL ilan etmişken bazı ülkeler olası bir sokağa çıkma yasağını gözden geçiriyorlar.

Tüm bu süreç içerisinde birçok işletme yüklü miktarda zarar etmeye, bunun sonucunda kapanmaya başladı. Karantina nedeniyle geliri düşen şirketlerin hisseleri de değer kaybetmeye başladı. Ancak Goldman Sachs, bazı şirketlerin bu süreçten kazançlı çıkabileceğini düşünüyor.

 Hangi Hisseler?

Goldman Sachs yatırımcılara özellikle insanların uzaktan çalışmalarına, uzaktan hizmet almalarına vs. yardımcı olan şirketlere dikkat etmelerini öneriyor.

“Evde kalan hisseler” olarak adlandırabileceğimiz bu şirket hisseleri, Koronavirüs paniği tüm dünyayı sarmışken değer kazanmaya başlayabilirler. Goldman Sachs bu süreç içerisinde özellikle Amazon, Netflix, Facebook, Ebay, Chewy, Peloton, Chegg ve Spotify gibi şirketlere dikkat çekiyor.

CNBC’nin haberine göre bu şirketler birçok ülkedeki karantina uygulamalardan kazançlı çıkabilirler. Booking Holdings, Expedia, Uber ve Lyft gibi şirketlerin ise bu süreçten zararlı çıkmaları bekleniyor.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap