Koreli Oyun Devi Netmarble, Metaverse ve NFT Oyunları Başlatacak

Koreli Oyun Devi Netmarble, Metaverse ve NFT Oyunları Başlatacak

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Koreli Oyun Devi Netmarble, Metaverse ve NFT Oyunları Başlatacak

Güney Koreli çevrimiçi oyun devi Netmarble, blockchain ve metaverse teknolojilerini kullanarak 20 adet yeni oyun başlatmayı planladığını duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Netmarble’ın milyarder kurucusu ve başkanı Bang Jun-hyuk basın toplantısında, konuyla ilgili şöyle konuştu;

“Netmarble tarafından yapılan blok zinciri tabanlı oyunlar, NFT aracılığıyla oyunlara entegre edilecek. Bu sektörün olduğundan daha da büyüyeceğine inanıyorum.”

Blok Zinciri Teknolojisi Kullanılarak 20 Yeni Oyun Piyasaya Sürülecek

Bang, Netmarble’ın yaklaşık %70’i blok zinciri teknolojisini kullanacak 20 yeni oyun piyasaya sürmeye hazırlandığını duyurdu.

A3: Still Alive adlı yeni oyun bunlardan biri, kullanıcıların silah gibi oyun içi varlıkları kripto para birimi ile kazanmalarını sağlayan bir oyna-kazan oyunudur. A3: Still Alive, Netmarble’ın ilk oyna-kazan oyunu olacak ve Mart ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Everybody’s Marble: Metaworld adlı başka bir oyun, metaverse ve NFT teknolojilerini kullanarak oyuncuların sanal bir dünyada arazi satın almalarını sağlar. Netmarble yaptığı açıklamada, oyuncuların ayrıca “NFTized” ile gayrimenkul inşa edip ticaretini yapabileceğini söyledi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Koreli Oyun Devi Netmarble, Metaverse ve NFT Oyunları Başlatacak 1

Bang konuşmasının devamında şunları söyledi;

“Metaverse yalnızca oyundaki çeşitli unsurları nakletmekle kalmayacak, aynı zamanda sanalın ötesinde ikinci bir gerçek dünya yaratmak için blok zincir teknolojisiyle birleşecek.”

Kaynak:  Coinkolik

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap